Валенсия нанесе първа загуба на Зидан след завръщането му и вече докосва ШЛ

"Прилепите" надвиха мадридчани с 2:1 след вдъхновена игра на "Местая"

Валенсия победи с 2:1 Реал (Мадрид) при домакинството си от междинния 30-ти кръг в Ла Лига. "Прилепите" бяха по-добрият отбор тази вечер и така те са първият тим, който нанесе поражение на Зинедин Зидан след завръщането му начело на "белия балет".

Мачът на "Местая" започна добре за гостите, които отправиха първия си опасен изстрел чрез Рамос, но ударът му с глава мина встрани. Последваха удари на Марсело и Кроос, но те не затрудниха Нето.

Така мачът стигна до последните десет минути на първата част, които бяха ад за Реал (Мадрид). Първо в 35-та минута Гонсало Гуедес откри за домакините след пас на Солер, а след това в рамките на пет минути Гамейро, Кондогбия и Морено направиха живота на Навас труден, но костариканецът опази вратата си от нов гол.

След почивката "прилепите" продължиха със смелата си игра и Солер и Кондогбия стреляха в очертанията. Последва опит за гол от дистанция на Марсело, а след час игра Зидан реши да пусне в игра Иско и Гарет Бейл на мястото на Кроос и Асенсио.

Това обаче не донесе нужната промяна и Валенсия изчака, за да нанесе решителния удар. В 82-та минута домакините спечелиха корнер, който Даниел Парехо изпълни перфектно и "залепи" топката на главата на Гарай, който надскочи всички и заби кълбото за 2:0.

В оставащите минути Каземиро и Банезема пробваха изстрели на отчаянието, но без успех. В продължението пък Рамос падна в наказателното поле на Валенсия и главният съдия отсъди дузпа, но асистент реферът сигнализира, че е имало засада преди подаването и така решението се отмени. В последната минута на продълженията Бензема все пак отбеляза гол за честта на "белия балет" след корнер и оформи крайното 2:1.

След загубата Реал остана трети на пет точки дистанция от Атлетико. Валенсия пък вече помирисва местата в ШЛ и е вече на точка зад четвъртия Хетафе.

Валенсия - Реал (Мадрид) 2:1
1:0 Гонсало Гуедес '35
2:0 Езикиел Гарай '82
2:1 Карим Бензема '90+3

Стартови състави:

Валенсия: Нето, Диакаби, Гарай, Вас, Гая, Гуедес, Кондогбия, Парехо, Солер, Родриго, Гамейро

Реал (Мадрид): Навас, Рамос, Варан. Марсело, Одриозола, Кроос, Каземиро, Модрич, Лукас Васкес, Асенсио, Бензема

Мениджърът на Уест Хям: Трябваше да поведем с два или три гола