Нова издънка на Наполи (ВИДЕО)

Емполи се измъкна от зоната на изпадащите и се намира на седемнадесета позиция с 28 точки

Наполи допусна нова издънка в италианския шампионат и по този начин приближи титлата още една идея по-близо до Ювентус. Неаполитанците отстъпиха с 1:2 при гостуването на Емполи от 30-ия кръг на Серия А.

Този успех е изключително ценен за Емполи, който се измъкна от зоната на изпадащите.

Емполи поведе в резултата в 28-та минута, когато Диего Фариас стреля, топката рикошира в тялото на Пьотър Зиелински, излъга вратаря Мерет и влетя във вратата му.

Наполи изравни резултата в 44-та минута. Аркадиуш Милик подаде към Пьотър Зиелински, който с топовен удар от разстояние вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Проведел.

Алекс Мерет направи добро спасяване в 48-та минута, когато отрази удара на Марко Пажац.

Емполи излезе отново напред в резултата в 53-та минута, когато Бенасер центрира от корнер в наказателното поле на Наполи, където Джовани Ди Лоренцо засече топката с глава и я прати във вратата на Мерет.

Зиелински можеше да изравни резултата в 65-та минута, но ударът му не бе точен.

Диего Фариас имаше претенции за дузпа в 82-та минута, но ситуацията бе подмината от съдията.

Наполи е втори в класирането с 63 точки, като изостава на 18 от Ювентус, а до края на сезона остават осем кръга. Емполи се измъкна от зоната на изпадащите и се намира на седемнадесета позиция с 28 точки, като е на една пред Болоня.