В полуфиналите за Купата ще играят само отбори от елита (ВИДЕО)

Септември не допусна изненада в Радомир

В полуфиналите на турнира за Купата на България по футбол ще играят само отбори от Първа лига.

Това стана ясно, след като Септември (София) отстрани Струмска слава с 2:0 в Радомир.

Така последният останал представител на Втора лига отпадна във фазата на четвъртфиналите, а столичани се присъединиха към ЦСКА и Локомотив Пловдив в очакване на жребия, който ще се тегли непосредствено след мача Ботев Пд – Черно море с начален час 18:30.

Септември не допусна изненада в Радомир и пое инициативата от самото начало. Гостите откриха резултата точно преди почивката, а малко преди края на мача окончателно подпечатаха класирането си.

До средата на първото полувреме столичани имаха топката в над 70% от времето, но не се възползваха, а в 38-ата минута Фабиано Алвеш вкара гол за Септември, който обаче бе отменен заради засада.

Гостите все пак успяха да вземат своето преди почивката с гол в 44-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка в пеналта и реализирана от Иван Тилев.

След паузата домакините извършиха три последователни смени в опит да променят нещо, но в крайна сметка получиха второ попадение.

То падна пет минути преди изтичането на редовните 90 и бе дело на Георги Русев, който бе в центъра на терена, надбяга защитник и останал сам срещу вратаря сложи точка на спора.