ОБЗОР: Монтана се възползва от издънка на ЦСКА 1948 във Втора лига

Литекс се подигра с Пирин, вижте всички резултати и класирането след съботните срещи

Монтана постигна първа победа при Стефан Генов, налагайки се с минималното 1:0 над гостуващия Поморие в мач от XXIII кръг на Втора лига.

Единственото попадение на „Огоста“ вкара капитанът на „сините“ Иван Михов в 62-ата минута.

Така те загърбиха двете поражения преди това, а и дръпнаха с шест точки на второто място пред третия ЦСКА 1948, който фиксира нулево реми при визитата си на опашкаря Добруджа.

Литекс пък се възползва от поражението на Поморие и го измести от петата позиция, разбивайки като гости Пирин в Благоевград с 5:0.

Така „оранжевите“ вече имат 35 точки, с четири повече от столичния Локомотив, който надви в София отбора на Ботев Гълъбово с 1:0.

В неделя лидерът Царско село ще има възможност отново да увеличи до 15 точки аванса си на върха, ако спечели визитата си на Лудогорец II, а в понеделник четвъртият Арда гостува на Черноморец в Балчик.