Юве обърна Милан за едно полувреме, чака титлата утре (ВИДЕО)

Загуба на Наполи от Дженоа в неделя ще означава осма поредна титла за "бианконерите"

Дербито на 31-ия кръг в Серия „А” между Ювентус и Милан завърши с победа с 2:1 на „бианконерите”, които вече имат 21 точки преднина пред Наполи и при загуба утре на тима на Карло Анчелоти, Юве ще спечели предсрочно 8-ата си поредна титла.

Пьонтек даде преднина на „росонерите” в 39-ата минута, но след почивката домакините стигнаха до пълен обрат с попадения на Дибала от дузпа (60`) и Кийн в 84-ата.

Кристиано Роналдо отсъстваше от състава на „старата госпожа” в дербито днес, а Масимилиано Алегри сложи на резервната скамейка Джорджо Киелини, Миралем Пянич и Блес Матюиди.

Преди почивката имаше много положения и за двата тима, но все пак "росонерите" успяха да поведат. Това се случи в 39-ата минута, когато Кщищоф Пьонтек се измъкна от защитата след подаване на Тимуе Бакайоко и реализира в мрежата. За полския таран това беше осми гол от началото на сезона.

Все пак след почивката домакините се активизираха и стигнаха до гол. Това стана час след началото на срещата, когато точен беше Пауло Дибала. Аржентинецът вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Матео Мусакио срещу самия него. Дибала стреля мощно в средата на вратата и изравни.

След изравнителното попадение "Ювентус" натисна още и макар че Дибала излезе, неговият заместник на терена Мойзе Кийн се прояви. Младият 19-годишен нападател се превърна в герой, след като вкара победния гол в 84-ата минута.

Миралем Пянич подаде към Кийн, той овладя и още с второто си докосване прати топката неспасяемо в мрежата след плътен удар по диагонала.

Смените на Масимилиано Алегри донесоха резултат, след като и Пянич се появи на терена няколко минути преди Кийн.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини