ШАМПИОНСКИ УДАР! Суарес и Меси повалиха Атлетико (ВИДЕО+СНИМКИ)

Извънземен Облак спаси дузина положения, но Барса игра с човек повече и ликува в края

Лидерът Барселона подпечата титлата в испанската „Ла Лига“, след като победи трудно у дома преследвача Атлетико Мадрид с 2:0 в мач от XXXI кръг, игран пред 92 453 зрители на „Ноу Камп“.

Домакините вкараха и двете попадения в рамките на само 60 секунди и то в последните минути на срещата, за да дръпнат с 11 точки на върха при оставащи едва седем двубоя до края.

Каталунците играха с човек повече над час, защото още преди почивката Диего Коща (28‘) бе изгонен, а фантастичен мач изигра вратарят на гостите Ян Облак, който спаси всичко възможно, но капитулира в заключителната част на двубоя.

Първата реална голова възможност в мача дойде в 14-ата минута, когато блесна геният на Лео Меси.

Аржентинецът изведе по чудесен начин Жорди Алба зад гърба на защитата и последният преодоля вратаря Облак с техничен удар, но за свое нещастие видя как топката се отбива в страничната греда.

В 20-ата минута Меси изведе и Суарес, който опита двойно, но пасът му бе блокиран и топката се върна към него, така че той пробва воле, ала над целта.

Атлетико отговори с бърза контраатака, завършена с диагонален удар на Антоан Гризман, но право в ръцете на вратаря.

В 27-ата минута Фелипе Коутиньо направи фрапантен пропуск след страхотно двойно подаване, а секунди след това се стигна до червен картон.

Получи го нападателят на „дюшекчиите“ Диего Коща за реплика към съдията след отсъждане, така че Атлетико остана с човек по-малко още преди да е изтекъл половин час игра.

Точно преди края на триминутното добавено време на първата част Барселона организира образцова контраатака и Меси пусна към Суарес, който намери с центриране на далечната греда връхлитащия Коутиньо, ала неговият удар с глава бе спасен от Облак.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

След паузата Облак продължи със страхотните си изяви. Словенският вратар първо спаси два удара на Меси.

В 62-ата минута аржентинецът пробяга с топка в крака половината терен и изведе Суарес сам срещу вратаря, но той отново показа класа и отрази.

Малко след това Меси навърза трима съперници, като този път опита изстрел, ала Облак пак внимаваше.

Секунди по-късно стражът отрази последователни опити на Меси и резервата Малкъм, но в 85-ата минута бе безпомощен.

Тогава Суарес отправи майсторски удар по диагонала и топката тупна точно пред ръцете на Облак, след което влезе в мрежата му за 1:0.

Попадението отчая гостите и те допуснаха още едно попадение веднага след подновяването на играта.

То бе дело на изигралия поредния си невероятен мач Лионел Меси и падна в 86-ата минута.

Така Барселона на практика реши титлата в Испания и може да се фокусира върху визитата си на Манчестър Юнайтед тази сряда в ¼-финалите на Шампионска лига.

Атлетико остана с 62 точки, като вече има само с две повече от третия Реал Мадрид, който по-рано в събота стигна до домакински обрат над Ейбар с 2:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Барселона: Тер Стеген; Сержи Роберто, Пике, Лангле, Алба; Ракитич, Бускетс, Артур; Меси, Суарес, Коутиньо;

Атлетико: Облак; Ариас, Хименес, Годин, Филипе Луиш; Коке, Томас, Родри, Саул; Диего Коща, Гризман;

БАРСЕЛОНА - АТЛЕТИКО МАДРИД 2:0
1:0 Суарес 85'
2:0 Лионел Меси 86'