Гол в края коства победата на Алавес

Леганес измъкна точка след 1:1

Отборът на Алавес пропиля отлична възможност да се върне в борбата за зона "Шампионска лига". Селекцията на Абелардо водеше до 93-ата минута на Леганес, но куриозен гол оформи крайното 1:1. Така "синьо-белите" остават на седма позиция и не се възползваха максимално от грешката на конкурентите от Валенсия.

Леганес стартира с доста сериозно самочувствие, въпреки негостоприемната атмосфера на "Естадио Мендизоротоза". Отлична възможност за "краставичарите" се откри в 14-ата минута когато Хави Ерасо се озова на стрелкова позиция, но Пачеко го разочарова със страхотно спасяване.

В ответната атака тимът на Алавес пък получи дузпа. Унай Бустинза извърши неправомерни действия в собственото си наказателно поле и реферът Лаос не се поколеба да посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби Джонатан Кайери, който не показа жал и направи 1:0.

Оттук насетне във Витория стартира една мини корида, при която двата тима си размениха куп нарушения и жълти картони.

През втората част гостите се впуснаха в атака, за да стигнат поне до точката. Големият им проблем обаче беше липсата им на чисто положение пред Пачеко. В края мадридчани поискаха и дузпа от главния съдия, но Матео Лаос прецени, че падането на Нийом не е било плод на насилствено побутване.

Големият сюрприз в срещата настъпи в 93-ата минута, когато Силва от състава на гостите понечи да центрира, а топката доби такава траектория, че се озова в мрежата на слисания Пачеко. Така точките бяха поделени, а Леганес отново доказа, че е един от най-коравите тимове в испанския шампионат.

В следващия кръг на Алавес предстои трудно гостуване на Еспаньол. Леганес пък приема у дома не кой да е, а Реал (Мадрид).

АЛАВЕС - ЛЕГАНЕС 1:1

1:0 Кайери - дузпа (18"), 1:1 Силва (90+3")

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)