Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

07 април 2019 19:25

И Левски е в играта за титлата! "Сините" триумфираха на "Тича" (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Левски стигна до труден успех с 1:0 при гостуването си на Черно море. „Сините” вече имат в актива си 58 точки, на три от втория ЦСКА и на шест от лидера Лудогорец, и остават в борбата за титлата. Черно море е последен в класирането на първата шестица с 42 точки. Единственият гол в мача бе дело на Станислав Костов, който си направи подарък за своя мач № 200 в елита, отбелязвайки 20-ия си гол за сезона. В 83-ата минута Левски остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Нганиони, но удържа преднината си и се поздрави с трите точки.

Левски взе аванс през първото полувреме с единствената опасност пред противниковата врата, която успя да създаде. Черно море бе по-активен в първите минути, но в 16-ата „сините” нанесоха своя удар. Нганиони пусна по земя за Станислав Костов, той преодоля лесно Енчев, който се и подхлъзна, и нападателят на гостите прати силно в близкия на вратаря ъгъл, вкарвайки 20-ия си гол в Първа лига.

Двубоят бе равностоен, но в последния четвърт час играта се накъсваше често заради множество нарушения.

„Моряците” не положиха достатъчно усилия да върнат попадението и се оттеглиха на почивка с гол пасив.

Ситуацията на терена не се промени и през второто полувреме – липса на идея в нападението на двата тима, които за целия двубой отправиха общо един точен удар, този при гола на „сините” в 16-ата.

В 75-ата минута голмайсторът на „сините” Костов получи отличен пас от Живко Миланов от фаул, но не овладя добре в наказателното поле и вратарят на домакините Дюлгеров излезе бързо да улови.

В 83-ата Луи Нганиони закъсня при опит да играе с топката и фаулира резервата Жоаким, което му коства втори жълт картон (първият футболистът на Левски получи в 70-ата) и изгонване.

Дори с човек повече, Черно море не успя да стигне до изравнително попадение и загуби двубоя на „Тича”.

Събития

90+4' Край на мача Край на двубоя!
90+3' Жълт картон Жълт картон за Живко Миланов заради бавене.
90+3' Смяна за състезател влизащ в игра Юруков вместо него.
90+3' Смяна за състезател излизащ от игра Станислав Иванов е заменен.
90' Четири минути добавено време.
86' Жълт картон Жълт картон за Ради Василев.
85' Смяна за състезател влизащ в игра Серджиу Буш влиза в игра.
85' Смяна за състезател излизащ от игра Станислав Костов е заменен.
83' Втори жълт картон и съответно червен Нганиони получава втори жълт картон и е изгонен! Левски остава с човек по-малко.
81' Контузия или получаване на медицинска помощ Станислав Костов лежи на терена, излиза лекарският екип. Нападателят на Левски излезе накуцвайки игрището.
79' Станислав Костов губи лесно топката от Кононго в наказателното поле.
77' Смяна за състезател излизащ от игра Мартин Минчев е заменен.
77' Смяна за състезател влизащ в игра Трета смяна за Черно море, влиза Жоаким.
77' Смяна за състезател влизащ в игра Белмонт вместо Вашчук в игра.
77' Смяна за състезател излизащ от игра Богдан Вашчук е заменен.
75' Bнимание Много добро центриране на Живко Миланов, топката стигна до Станислав Костов, който обаче не спря добре и подаде на вратаря Дюлгеров.
73' Засада Засада на Станислав Костов.
72' Мирослав Енчев нанесе неточен удар с глава след центриране отдясно, но е извършил и нарушение срещу Нуно Рейш.
70' Жълт картон Нганиони също получава жълт картон.
69' Смяна за състезател влизащ в игра Ради Василев в игра за "моряците".
69' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на домакините, излиза Родриго.
68' Удар Опасна атака на "сините", но удар на Горанов среща тялото на Енчев.
63' Центриране Поредно безидейно центриране, което попада в обсега на Ники МИхайлов.
60' Жълт картон Жълт картон за Андраде.
57' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Фенуш.
57' Смяна за състезател влизащ в игра Смяна за Черно море, в игра влиза Ндонгала.
51' Центриране Пас на Родриго от фаул в наказателното поле на Левски, но никой не успя да играе с топката, която излезе в аут.
49' Центриране Центриране на Горанов, Дюлгеров скача и улавя топката.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2' Край на мача Полувреме!
45' Две минути добавено време.
42' Контузия или получаване на медицинска помощ Лекарският екип на домакините е на терена.
41' Жълт картон Тиам влезе с бутоните в краката на Панайотов, за което получава жълт картон.
37' Контузия или получаване на медицинска помощ Проблеми за Станислав Костов, излиза лекарският екип на гостите.
35' Удар Изстрел на Горанов от фаул, над вратата.
33' Центриране Центриране на Горанов от корнер, Тиам засече с глава, но не успя да насочи.
30' Контузия или получаване на медицинска помощ Центриране от фаул в полето на домакините, където стража на "моряците" връхлетя на скочилия за топката Унтонджи, който сега получава лекарска помощ.
27' Страхотна техника на Мартин Минчев, преодолявайки двама, но след това реши да подава и сгреши при паса в наказателното поле.
24' Корнер за Черно море, който обаче не води до нищо опасно, след като Тиам изчисти с глава.
18' Жълт картон Жълт картон за Нуно Рейш.
16' Гол ГОООЛ!!! Левски повежда! Нганиони подаде по земя за Костов, той напредна в наказателното поле отляво, Енчев се подхлъзна и не успя да спре нападателя, който прати в близкия на вратаря ъгъл за 1:0!
15' Грешка при изнасянето на Рейш, все пак Тиам се намеси навреме и отне топката от Минчев.
9' Устна забележка за Тиам, който реагира бурно за отсъдено нарушение срещу Минчев.
7' Центриране Патрик Андраде центрира от корнер, отбраната в синьо се справи без проблем.
4' Центриране Центриране на Кононго, Нганиони успява да засече с глава и да изчисти.
1' Начало на мача Начало на двубоя!