Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

07 април 2019 22:00

Битка № 102 за Тракия остана без победител (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Берое  не успя да пречупи Ботев Пд в Епизод №102 за Битката на Тракия. Заралии имаха преимущество през почти цялата първа част, но след почивката „канарчетата” изравниха играта. В 70-ата минута Еуженио откри резултата, но Неделев изравни три по-късно от дузпа. Така разликата от три точки между отборите се запази. Ботев е четвърти в класирането на Първа лига с 48 точки, а Берое е пети с 45.

Ботев започна добре двубоя и във втората минута звездата на „канарчетата” Тодор Неделев напредна по левия фланг и с отличен пас намери Антонио Вутов, който не успя да насочи към вратата от няколко метра.

Берое обаче бързо взе инициативата и наложи тотална доминация през оставащите минути.

В 8-ата минута късметът покри гостите да си вкарат куриозен автогол. Заралии изпълниха три поредни корнера, а при последния топката попадна в близост до Камбуров, но преди да нанесе удар се намеси Филип Филипов с опит да изчисти, кълбото обаче се насочи към вратата на Кайзер и падна на напречната греда и за щастие на „жълто-черните" не посети мрежата.

В 17-ата минута Матеус Леони бе в наказателното поле на стрелкова позиция, вместо обаче да бие той пробва подаване към Камбуров, Кайзер не успя да избие, това обаче стори Пиргов, избивайки на метри от голлинията.

Димитър Пиргов правеше много добър мач, но в 43-ата получи контузия и бе принудително заменен.

Кристиан Димитров отправи мощен удар от голяма дистанция в 45-ата, топката обаче срещна левия страничен стълб.

Динамиката се запази и след почивката, като „жълто-черните” хвърлиха много повече усилия в предни позиции през второто полувреме. В 55-ата гостите направиха сериозен пропуск. При центриране отляво, с топката игра Балтанов, свалайки към Александър Тонев, той имаше време да овладее и да нанесе удар от чиста позиция, но не уцели рамката на вратата.

Грешка в централната зона от страна на Ботев доведе до откриване на резултата в 70-ата. Бригидо подаде за Камбуров в предни позиции, въпреки че бе с гръб към вратата, нападателят на Берое отправи много силен удар, който Кайзер успя да парира. Топката обаче се насочи към далечната греда, където Педро Еуженио успя да засече към опразнения ъгъл.

Радостта на домакините трая точно три минути. В 72-ата Доре нацели гредата, а секунди по-късно Ничев отправи удар с глава, топката срещна ръката на Алкан и реферът отсъди дузпа. Звездата на Ботев Тодор Неделев изпълни безкомпромисно наказателния удар и „канарчетата” се върнаха в мача.

Без повече попадения, двата тима се задоволиха с по точка в двубоя.

Събития

90+3' Край на мача Край на двубоя!
90' Три минути добавено време.
90' Жълт картон Жълт картон за Желев.
89' Смяна за състезател влизащ в игра Александър Тонев излиза.
89' Смяна за състезател влизащ в игра Лазар Марин в игра.
88' Удар Силен удар на Еуженио от дъгата на пеналта, топката минава близо до десния страничен стълб.
84' Жълт картон Алкан получава жълт картон.
82' Жълт картон Жълт картон за Ради Апостолов.
79' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Меска.
79' Смяна за състезател излизащ от игра Рубен Бригидо е заменен.
77' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Иван Минчев.
77' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в Берое, излиза Александър Цветков.
73' Гол от дузпа ГОООЛ!!! Неделев е безкомпромисен от бялата точка!
73' Bнимание Дузпа за Ботев! Атаката на гостите не бе свършила, след пас в наказателното пол Ничев отклони с глава към вратата, а топката се отби в ръката на Ерол Алкан и бе отсъден 11-метров наказателен удар.
72' Греда Греда! Доре засече центриране от корнер но прати в гредата, опита добавка, но пак неуспешно.
70' Гол ГОООЛ!!! Бригидо изведе с гръб към вратата Камбуров в предни позиции, нападателят нанесе много силен удар, Кайзер обаче успя да избие, Педро Еуженио влезе на скорост и направи добавка от малък ъгъл в опразнената врата!
67' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Яя Меледже
67' Смяна за състезател влизащ в игра Желев влиза в игра за Берое.
66' Жълт картон Меледже получава картон.
65' Финт на Александър Цветков, но се подхлъзна и не можа да нанесе удар.
60' Жълт картон Жълт картон за Бригидо.
57' Удар Атака на Берое отдясно е завършена със силен удар от Бригидо, но от външната страна на мрежата.
56' Смяна за състезател влизащ в игра Феребори Доре влиза за Ботев.
56' Смяна за състезател излизащ от игра Кристиан Добрев е заменен.
55' Bнимание Пропуск! Центриране отляво в наказателното поле на домакините, Балтанов свали с глава към Тонев, който спря топката и стреля, но покрай гредата в аут!
53' Играта пак се накъса от нарушения.
48' Центриране в наказателното поле на Ботев, Кайзер е изпреварен от защитник, който изби в предни позиции.
46' Начало на мача Играе се второто полувреме.
45+2' Край на първата част.
45+2' Удар Удар на Камбуров по земя в близкия ъгъл на Кайзер, вратарят спасява.
45' Две минути добавено време.
45' Жълт картон Никита Баранов влезе много грубо в Кристиан Димитров, като можеше да получи и директен червен картон, но се размина само с жълт.
45' Греда Греда! Александър Тонев отправи много силен и изненадващ удар от дистанция и разтърси левия страничен стълб!
43' Смяна за състезател излизащ от игра Пиргов е заменен заради получена контузия.
43' Смяна за състезател влизащ в игра Костадин Ничев влиза в игра за Ботев.
43' Има голяма вероятност Димитър Пиргов да не успее да довърши мача, излиза с усилие от терена.
41' Контузия или получаване на медицинска помощ Нова намеса на лекарския екип на Ботев.
38' Удар Силен удар с левия крак на Александър Тонев от линията на наказателното поле, но във вратаря Перниш, който успя да избие.
35' Балтанов спира опасна атака с нарушение, но е пожален от рефера.
32' Контузия или получаване на медицинска помощ Кристиан Димитров блокира силен шут и сега се налага да излиза лекарския екип.
31' Удар Разбъркване в полето на гостите, псоледваха два поредни блокирани удара.
29' Фаул на Бригидо в нападение.
27' Силно центриране на Тонев в аут.
24' Контузия или получаване на медицинска помощ Играта е спряна заради контузия на Пиргов.
21' Удар Камбуров прати топката към дъгата на наказателното поле, там на метър от пеналта Леони със засилка засече топката с глава, но нямаше как да изненада Кайзер от тази дистанция.
17' Bнимание Матеус Леони бе на стрелкова позиция, но опита да намери Камбуров отдясно, намеси се обаче Димитър Пиргов, успявайки да избие топката преди нападателят на домакините да отбележи.
14' Топка за Камбуров в наказателното поле, където Пиргов се намеси навреме и изчисти в корнер.
8' Греда Три поредни корнера за Берое, като след последния Филип Филипов пробва да изчисти, преди Камбуров да играе, но прати към вратат и топката се отклони в напречната греда!
2' Удар Пробив отляво на Неделев, последва добро центриране в наказателното поле и много слаб удар с глава на Вутов.
1' Начало на мача Начало на двубоя!
0' Двубоят ще се забави с около 5 минути заради проблеми с осветлението.