Десет от Дунав отмъкнаха точка срещу Септември (ВИДЕО)

Исмаил Иса отбеляза страхотен гол за "драконите", но той не бе достатъчен за успех

Отборите на Дунав и Септември завършиха наравно 2:2, в мач от плейофите за оставане в Първа лига.

Точката сякаш е по-голям успех за домакините, които играха цял час с човек по-малко, но въпреки това направиха пълен обрат преди крайния резултат да бъде оформен пет минути след почивката.

Срещата започна отлично за гостите, които откриха резултата още в 5-та минута.  След груба грешка на Дунав в средата на терена, Кристофър Мандианго се откъсна и остана сам срещу Благой Макенджиев. Малко след това Драгош Фиртулеску отправи удар към вратата на Септември, но топката премина високо над вратата.

В 20-та минута Фиртулеску отправи силен удар, но топката премина над вратата на Септември.  След точно половин час ситуацията за Дунав се усложни още повече, след като Христо Попадийн получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.

Само три минути по-късно обаче русенци изравниха. Светослав Ковачев отбеляза след пробив и асистенция на Исмаил Иса. В 38-та неочаквано се стигна и до пълен обрат, след като Исмаил Иса отбеляза със страхотен удар от въздуха, след като топката бе центрирана от Александър Исаевски.

След почивката Септември започна по-активно и пет минути след началото на втората част те изравниха.Стилиян Николов вкара с удар от границата на наказателното поле, след като получи асистенция от Борис Галчев.

Малко след 70-та минута Септември отправи два удара чрез Глишик и Илия Димитров, но и при двете ситуации топката мина встрани от целта. Минута преди края на редовното време Диян Димов можеше да донесе трите точки за Дунав, но Янко Георгиев спаси ефектно.

Така не се стигна до разместване в класирането на Група Б, като русенци остават четвърти с 22 точки, а днешният им съперник е с един пункт повече и заема третото място, което на теория може да им отреди по-лек съперник в баражите.

-------------------------------------------------------------------------------
Дунав: 21. Макенджиев, 23. Мунин, 16. М. Ковачев, 4. Патев, 24. Исаевски, 8. Щерев, 83. Попадийн, 2. Инкоом, 10. Фърцулеску, 98. С. Ковачев, 22. Иса

Септември: 21. Я. Георгиев, 8. Галчев, 23. Дюлгеров, 10. Чандъров, 7. Русев, 19. Глишик, 25. Стоянов, 20. Мандианго, 16. Николов, 24. Сахити, 26. Фабиано
--------------------------------------------------------------------------------

90+3' Край на мача!

89' Диян Димов отправи много опасен удар, но вратарят на Септември успя да избие.

74' Илия Димитров също стреля, но кълбото не намира очертанията на вратата

72' Глишик отправи силен изстрел, но топката мина далече от вратата

60' - Понакъса се играта в последните минути заради няколко по-остри единоборства.

51' - ГОЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Стилиян Николов изравнява резултата с плътен удар в ъгъла пред линията на наказателното поле - 2:2!

46' - Начало на второто полувреме.

45+1' - Край на първото полувреме.

39' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! Страхотно изпълнение на Исмаил Иса, който от воле по диагонал намери топката и я прати във вратата - 2:1!

32' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! С човек по-малко "драконите" изравняват, след като Иса проби добре отляво в наказателното поле, подаде към Светослав Ковачев, който засече топката пред голлинията - 1:1!

30' - Христо Попадийн е изгонен, след като получи втори жълт картон в мача! Домакините остават с 10 души!

20' - Шанс за домакините! Исаевски намери Фърцулеску на много добра позиция в наказателното поле, но ударът на румънеца мина над вратата!

15' - Равностойна игра между двата отбора от началото на мача, макар че столичани съумяха да реализират попадение.

5' - ГОЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Мандианго се откъсна сам фронтално срещу вратата, преодоля Макенджиев, и на празна врата вкара за 1:0 за столичани!

1' - Начало на мача в Русе.

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОФИЦИАЛНО: Обявиха програмата на осминафиналите за Купата и следващите кръгове в елита

Вижте и кога ще са мачовете от предстоящите 4 кръга във Втора лига

ИЗВЪНРЕДНО: Ясна е програмата за Купата на България, пренасрочиха 4 мача от елита

Шест срещи от 1/16-финалите ще се излъчват на живо, вижте какво съобщиха от БФС

ТЕСЛА ЗА ФЕНОВЕТЕ: Пускат само 30 процента от капацитета на стадионите!

ОФИЦИАЛНО: Обявиха кога ще теглят жребия за новия сезон

Клубовете ще получат информация за нововъведенията в Електронното първенство и наложената от ФИФА трансферна система

ОФИЦИАЛНО: Дунав вече е на русенската общественост