Азар качи Челси на 3-ото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Звездата на отбора за пореден път донесе успеха на своя тим с две попадения в 24-ата и 90-ата минута

Челси срази гостуващия Уест Хям с 2:0 в лондонския сблъсък от 33-ия кръг на английската Висша лига и излезе на трета позиция във временното класиране. Еден Азар (24, 90) впечатли с феноменални изяви и с двата си гола изстреля "сините" пред Тотнъм и Арсенал, които все пак са с мач по-малко в актива си.

След спокойни начални минути „сините“ заиграха по-активно и неточни удари отправиха Емерсон и Канте. Все пак в 24-ата минута Еден Азар вкара страхотен гол. Белгиецът пое топката пред наказателното поле и навърза няколко защитници на Уест Хям, след което прати кълбото в мрежата за 1:0. Три минути след това Игуаин бе на косъм от удвояване на резултата, но Фабиански се намеси, както и в 41-ата минута при удара на Хъдсън-Одой.

През втората част в 55-ата минута „чуковете“ създадоха първото си сериозно положение след контраатака, но Кепа спаси удара на Лансини. Малко след това и Фелипе Андерсон шутира от дистанция, но не успя да затрудни вратаря на домакините.

Неточни удари от гостите отправиха още Аарън Кресуел, Деклан Райс и Арнаутович. Така се стигна до последната минута, в която оставеният непокрит Азар оформи крайното 2:0.

След тази победа Челси вече е трети с 66 точки, а Уест Хям остава на 11-а позиция с 42 точки.

Арсенал се завърна на върха след важна победа над Уулвс (ВИДЕО)