ДРАМА НА "ОЛД ТРАФОРД"! Барса докосва полуфинала след автогол! (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Каталунците" взеха ценен аванс от Англия, Оле ще трябва да прави нов обрат на Камп Ноу

Барселона взе ценен аванс от гол на чужд терен, след като победи с минималното 1:0 Манчестър Юнайтед при гостуването си на "Олд Трафорд" в първи мач от 1/4-финалите в Шампионската лига.

"Каталунците" успяха да нанесат ранен удар на "червените дяволи" и след това не позволиха на домакините да застрашат сериозно вратата на Тер Стеген, за да задържат аванса си до края.

Срещата в Англия започна добре за домакините, които показаха желание за дълбока преса. В 5-та минута Рашфрод стреля неточно от пряк-свободен удар, опитвайки се да изненада Тер Стеген.

Гостите откриха резултата обаче в 12-та минута, след като Меси бе изведен зад гърба на защитата, изнесе се отляво и центрира на далечна греда към Суарес, който стреля с глава от малък ъгъл и след рикошет в Люк Шоу кълбото влезе в мрежата на Де Хея.

Малко по-късно Серхио Бускетс получи жълт картон, след като малко преди това му се размина след груб фаул. Последваха два опасни удара на Йънг и Рашфорд, които минаха встрани.

Десет минути преди почивката Фелипе Коутиньо бе изведен в коридор и се озова срещу Де Хея, но ударът на бразилеца бе спасен с крак от стража на домакините.

След полувремето Рашфорд отправи неточен удар в 52-та минута, а в 65-та Семедо изведе Суарес в наказателното поле, но от малък ъгъл уругваецът прати топката от външната страна на мрежата.

Малко след като се появи в игра Сержи Роберто се освободи отдясно и имаше много време да центрира, но опитът му да върне топката към дузпата за Меси бе предодвратен. След това аржентинецът стреля и от пряк-свободен удар, но рикошет в Бускетс не успя да излъже Де Хея и испанецът спаси.

Така след по-малко от седмица Манчестър Юнайтед ще трябва да повтаря сценария от 1/8-финалите и да търси победа при гостуването си. Този път обаче сцената ще е Камп Ноу, където много трудно може да се случи обрат срещу Барса. Феновете на "червените дяволи" обаче ще мечтаят, защото Оле Гунар Солскяер остана в историята на клуба именно на този стадион.

Манчестър Юнайтед - Барселона 0:1
0:1 Люк Шоу (автогол) '12

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Де Хея, Йънг, Линдельоф, Смолинг, Шоу, Дало, Мактоминей, Фред, Погба, Рашфорд, Лукаку

Барселона: Тер Стеген, Ленгле, Семедо, Пике, Жорди Алба, Ракитич, Бускетс, Артур, Коутиньо, Меси, Суарес

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини