Рилски спортист се върна към победите в НБЛ

Самоковци надвиха А1 Академик с 31 точки разлика

Рилски спортист (Самоков) победи гостуващия А1 Академик (София) с 95:64 (22:16, 27:16, 25:10, 21:22) в среща от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров поведоха с 49:32 на почивката, а след третата част преднината им достигна 74:42. До края на мача домакините нямаха проблеми, а след успеха прекъснаха серията си от три поредни загуби в НБЛ.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен точки актив. Тони Гуджино записа "дабъл-дабъл" - 16 точки и 12 борби, а по 15 отбелязаха Златин Георгиев (6 борби) и Джейлън Дженкинс (7 борби). С 12 точки и 10 борби завърши Малик Диме, а 11 точки вкара Юджийн Харис.

За А1 Академик с "дабъл-дабъл" от 21 точки и 10 борби завърши Андрей Иванов, а 16 точки отбеляза Костадин Лазаров.