Берое вкара 100 на Спартак за победа №16

Старозагорци се изравниха с Балкан на второто място

Берое записа победа №16 в редовния сезон на НБЛ, след като се наложи със 100:78 над Спартак Плевен. По този начин старозагорци се изравниха с Балкан на второто място в класирането, а са и с мач по-малко. Спартак пък е на 6-ата позиция. В следващия кръг, който е в неделя, старозагорци гостуват на Ямбол докато тимът от Плевен ще пътува до Пловдив, където ще срещне Академик Бултекс 99.

Берое тръгна със серия от 10-0, но позволи 15 безответни точки на Спартак след това. До почивката и в първите минути след нея играта вървеше кош за кош, но в средата на третата част Берое включи на скорост и с 12-0 се откъсна напред.

Старозагорци нанизаха 32 точки в тази част, като продължиха да бележат в последния период, и да увеличават разликата. 6 минути преди края дистанцията вече бе над 30 точки и всичко отдавна бе решено. Това даде възможност минути да запише и 15-годишният гард Михаил Комбаков.

Най-резултатен за Берое традиционно бе Конър Франкамп с 20 точки и 7 асистенции, Тре Когинс добави 18, а Александър Янев се отчете с 14 точки и 8 борби.

За гостите центърът Николай Върбанов се отличи с дабъл-дабъл от 23 точки и 10 асистенции.