Манчестър Юнайтед с драматична победа (ВИДЕО)

"Червените дяволи" изпревариха временно петия Арсенал

Манчестър Юнайтед постигна много труден успех с 2:1 срещу гостуващия Уест Хям в среща от 34-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Олд Трафорд" ще се запомни с доста странните съдийски отсъждания през първото полувреме, които включваха отменен чист гол на гостите, както и спорна дузпа за домакините, при която имаше съмнения и в контакта, и в това дали нарушението не е извън наказателното поле.

В герой за "червените дяволи" се превърна Пол Погба, който отбеляза и двете попадения за своя тим. Между тях за "чуковете" точен бе Фелипе Андерсон.

Двубоят започна много по-добре за тима на Мануел Пелегрини, който много бързо си създаде няколко положения за гол, като вкара едното от тях. Попадението бе дело на Фелипе Андерсон, но съдията го отмени заради засада. Повторенията показаха, че такава няма.

В 19-ата минута падна единственият гол за първото полувреме, като той бе от дузпа на Погба. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Снодграс срещу Мата, но той също породи много съмнения както около самото нарушение, така и около мястото му.

Второто полувреме отново започна по-добре за гостите, които бързо изравниха резултата. Фелипе Андерсон получи великолепен пас на втора греда и вкара за 1:1.

В следващите минути двата тима започнаха да се атакуват много често и на няколко пъти се наложи на двамата вратари да спасяват сериозни положения.

Така се стигна до 80-ата минута, в която тимът на Оле Гунар Солскяер получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана отново Погба, който реализира хладнокръвно, оформяйки крайното 2:1.

С успеха Манчестър Юнайтед изпревари временно петия Арсенал, като "червените дяволи" притежават 64 пункта срещу 63 за "артилеристите". Челси е 66 точки на четвъртото място. Уест Хям от своя страна е единадесети с 42 точки.