Кой ще е шампион на Англия?

14 април 2019 19:18

Гришо започна на клей с луда победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Григор Димитров се наложи със 7:5, 6:4 над Матео Беретини в началото на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло.

Бойкотиращият България тенисист се класира за втория кръг след драматична и доста странна победа над Матео Беретини със 7:5, 6:4.

Двубоят продължи почти два часа, а всеки от двата му сета започна с пробив за италианеца.

След това обаче Гришо постигаше бързи обрати и триумфира след пробиви в края.

Димитров стартира с две двойни грешки на сервис и взе първия си гейм чак в третата част за 1:2, ала веднага след това върна пробива и, макар да тръгна отново с двойна грешка, успя да затвърди за 3:2.

При 6:5 в своя полза той успя да пробие Беретини и спечели първия сет със 7:5.

На старта на втората част Гришо пак загуби подаването си, но и реагира светкавично, за да изравни – 1:1.

При 5:4 за Димитров, италианецът допусна пробив и родният тенисист спечели първия си мач на клей през сезона, а и дебютен такъв срещу италианския си опонент.

Следващият съперник на Григор ще бъде победителят от двойката Ян-Ленард Щруф и Денис Шаповалов.

По традиция Novsport.com проследи мача на живо:

ПЪРВИ СЕТ:

0:1 Кошмарно начало на срещата за Гришо. Той допусна две двойни грешки още в първия гейм, продължил почти 8 минути, а и още няколко непредизвикани, така че италианецът започна с пробив!

0:2 Гейм на 0 за Беретини, който затвърди категорично пробива си!

1:2 Димитров изоставаше с 30:40 и бе на точка от това да допусне втори пробив, но успя да се мобилизира в най-важния момент и измъкна подаването си, за да вземе първия си гейм в мача.

2:2 Веднага след него Григор Димитров върна пробива! Българинът поведе с 40:0, Беретини взе две точки, но при третата допусна грешка и резултатът е изравнен!

3:2 Димитров започна гейма с двойна грешка (четвърта за него), но след това заигра уверено и постига пълен обрат в резултата, повеждайки за първи път от началото на мача.

3:3 Серията на Григор Димитров приключва с гейм на 15 за Беретини, който изравнява резултата.

4:3 Гейм на 15 и за Димитров, който се оттегля на почивка с крехък аванс. След паузата Беретини ще сервира.

4:4 Григор Димитров пропусна 4 точки за пробив, три от които последователни, след като поведе с 40:0, но в крайна сметка Беретини взе сервиса си и изравни резултата.

5:4 Този път Гришо спечели без драми подаването си и отново повежда, така че съперникът му ще сервира за оставане в сета.

5:5 Димитров имаше сетбол при 30:40, но не успя да го реализира и италианецът взе своето, изравнявайки резултата.

6:5 Българинът повежда преди последната пауза в сета, след която Беретини ще сервира за тайбрек.

7:5 Край на първата част. Сетът завърши така, както започна – с много драма. Димитров поведе с 40:0, но пропусна три поредни сетбола, след което обаче се стигна до още един такъв и Беретини помогна с двойна грешка. Гейм и първи сет за Григор Димитров.

ВТОРИ СЕТ:

0:1 Какво се случва? Сценарият от самото начало се повтаря! Димитров допусна пробив в първия гейм и на втория сет.

1:1 Българинът запази самообладание и с умна игра успя веднага да върне пробива, за да изравни резутлата!

2:1 Гришо повежда в резултата във втория сет, след бърз обрат - точно, както и в първия!

2:2 Димитров пропусна куп възможности за пробив и вместо да поведе, се стига до ново равенство в резултата.

3:2 Хасковлията печели на 15 своя сервис и повежда.

3:3 Беретини изравнява.

4:3 Гейм на 0 за Гришо! Българинът повежда след най-бързия си сервис-гейм от началото на мача.

4:4 Ново реми, след гейм на 30 за Беретини.

5:4 Димитров спечели един равностоен и много важен гейм, така че след паузата Беретини ще сервира за оставане в мача.

6:4 КРАЙ! ПОБЕДА ЗА ГРИШО! Пробив за Григор Димитров, който му носи и успеха в мача!