14 април 2019 15:40
Спортал

Десподов изгледа от пейката равенство с Торино

Twitter

Отборите на Торино и Каляри завъртяха равенство 1:1 в първия неделен мач от програмата в Серия "А". Попаденията реализираха Симоне Дзадза и Леонардо Паволети, а българският национал Кирил Десподов остана на резервната скамейка на "рособлу". Срещата на "Олимпико" в Торино предложи и три червени картона - на Дзадза от домакините и на Лука Пелегрини и Николо Барела от гостите. Поражението може да струва скъпо на "биковете" в борбата за класиране за Лига Европа.

Първата сериозна опасност в двубоя дойде в осмата минута, когато Даниеле Базели стреля коварно, но вратарят на Каляри Алесио Краньо спаси майсторски. Малко след това халфът Артур Йоница се размина на косъм с откриването на резултата, но ударът му се отби в горната греда на вратата на Торо.

След почивката картината не се промени и играта запази двуострия си характер. В 47-ата минута френската звезда на домакините Суалихо Меите затрудни максимално Краньо, но стражът отново показа класа и отби топката. Няколко минути по-късно Паволети потърси с глава далечния ъгъл след центриране отляво, но се размина с гола на сантиметри.

В 52-ата минута Дзадза посрещна остро центриране по тревата, като бившият нападател на Ювентус, Уест Хам и Валенсия само подложи крак и докато бранителите на Каляри разберат какво се случва, Алесио Краньо трябваше да вади топката от своята мрежа. В 71-ата минута Паволети, който беше най-опасният атакуващ играч на домакините, пробва рефлекса на Салваторе Сиригу. След 180 минути Дзадза получи директен червен картон за реплика по адрес на рефера Масимилиано Ирати.

В 76-ата минута Паволети най-накрая направи безпомощен Сиригу, като при центрирането на Лука Чигарини останаха съмнения за засада на голмайстора на клуба от о-в Сардиния. След консултация с ВАР главният съдия правилно зачете попадението и резултатът бе изравнен - 1:1. До края на мача с втори жълт картон към душовете преждевременно поеха Пелегрини и младата надежда на италианския футбол Николо Барела.