Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

14 април 2019 20:55 Пламен Димитров

НИЩО НОВО! Лудогорец пак надви Левски с лекота (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец победи по навик Левски. Шампионите спечелиха с 2:0 гостуването си на стадион "Васил Левски" от третия кръг на плейофите за разпределение на местата в първата шестица. Загубата на практика означава, че "сините" са аут от борбата за титлата. Авансът на шампионите вече е девет точки. Лудогорец има 67, втори е ЦСКА с 64.

Головете за гостите отбелязаха Клаудиу Кешеру и Козмин Моци. След второто попадение се стигна до безредици на стадиона. Причината е, че защитникът на Лудогорец се израдва пред Сектор "Б" и това подразни сериозно феновете. Моци беше изгонен. Левски също завърши двубоя с 10 души. Червен картон получи капитана Иван Горанов.

Левски беше без трима основни футболисти – Луи Нганиони, Нуно Рейш и Живко Миланов, които са контузени. Това наложи включването в стартовия състав на Милош Цветкович, чийто договор изтича след края на сезона. От ръководството го бяха "замразили", но заради тежката ситуация се стигна до връщането му в игра. Титуляри започнаха още юношите Деян Иванов, Илия Юруков и Станислав Иванов. Сред резервите пък бяха записани само момчета от школата. Единственото изключение беше Богдан Вашчук.

Треньорът на гостите Стойчо Стоев започна с Адриан Попа, вместо Джоди Лукоки. Румънецът изигра много силно второ полувреме срещу ЦСКА (0:0) и си заслужи титулярното място.

Мачът започна с отлична атака на гостите. Адриан Попа се опита да намери Вандерсон в наказателното поле на Левски, но Николай Михайлов пресече подаването. В 7-ата минута центриране на Вандерсон създаде сериозни грижи на защитата на домакините, която в крайна сметка се справи със ситуацията. В създалата се суматоха обаче Михайлов пострада при сблъсък с Хали Тиам. Наложи се лекарският щаб на "сините" да влиза на терена, а резервата Николай Кръстев стана да загрява.

Малко след това Кешеру получи отличен пас от Марселиньо и се озова очи в очи със стража на домакините. Атаката на Лудогорец обаче беше спряна, след като страничния рефер прецени, че румънецът е в засада.

Последваха две възможности за "сините". В 16-ата минута грешка на Горалски в центъра доведе до опасна атака на Левски, която завърши с удар на Станислав Костов над вратата. Отново голмайсторът на домакините можеше да се разпише две минути по-късно, но този път изстрелът му беше спасен от Ренан.

Гредата спаси Левски в 25-ата минута. Адриан Попа центрира от фаул в наказателното поле пред Михайлов. Там Козмин Моци успя да нанесе удар с глава който се отби в сглобката и попадна в Клаудиу Кешеру, чийто изстрел срещна тялото на Хали Тиам. В 30-ата Марселиньо получи подарък от вратаря на "сините", но не успа да се възползва.

По-добрата игра на шампионите все пак даде резултат и в 37-ата минута те поведоха. Вандерсон намери Марселиньо зад гърба на съперниковата защита. Капитанът на Лудогорец пък подаде вляво към Кешеру, който изпрати топката в опразнената врата - 0:1.

Осем минути след почивката Лудогорец можеше да убие окончателно интригата. Пред Яцек Горалски се откри отличен шанс, но диагоналният му удар беше спасен майсторски от Николай Михайлов.

Лудогорец не успя и в 58-ата минута, когато Адриан Попа отне от Горанов, а пробивът му по крилото завърши с подаване към Сисиньо, който обаче не уцели вратата.

Футболистите на Левски поискаха дузпа в 68-ата минута. Те претендираха за нарушение на Вандерсон, който попречи на капитана на "сините" Иван Горанов да нанесе удар след отлично подаване на Костов. Съдията Ивайло Стоянов обаче прецени, че играта трябва да продължи.

Вандерсон направи фрапантен пропуск в 73-ата минута. Бразилецът получи отличен пас зад отбраната на Левски и стреля. Топката обаче мина встрани от вратата.

В 79-ата гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Иван Горанов повали Якуб Швиерчок. Съдията Ивайло Стоянов посочи бялата точка и показа втори жълт картон на защитника. Козмин Моци се разписа от бялата точка, след което разпери победоносно ръце пред Сектор "Б". Фенове на "сините" се опитаха да нахлуят на терена. Само бързата намеса на стюарди и полиция не позволи да се стигне до по-сериозни ексцесии. Реферът Ивайло Стоянов окончателно успокои страстите, като показа втори жълт картон на румънеца.

Треньорът на вратарите в Левски Димитър Иванков също беше пратен на трибуните, след като влезе на игрището да търси обяснение от Моци.

Събития

90+5' Край на мача Край на мача!
90+3' Смяна за състезател влизащ в игра Влезе Мартин П. Петков
90+3' Смяна за състезател излизащ от игра Давиде Мариани също беше заменен
90+2' Смяна за състезател влизащ в игра Анисе го замени
90+2' Смяна за състезател излизащ от игра Вандерсон напусна терена
86' Смяна за състезател влизащ в игра Богдан Вашчук влезе на негово място
86' Смяна за състезател излизащ от игра Илия Юруков излезе
85' Смяна за състезател влизащ в игра Георги Терзиев се появи на негово място
85' Смяна за състезател излизащ от игра Марселиньо напусна терена
83' Втори жълт картон и съответно червен Козмин Моци също беше отстранен от игра след като се израдва пред агитката на Левски и стана причина фенове от Сегкор "Б" да опитат да нахлуят на терена
80' Втори жълт картон и съответно червен Иван Горанов е изгонен за нарушението срещу Шверчок
80' Гол от дузпа ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Козмин Моци бележи от дузпа, отсъдена за нарушение на Иван Горанов срещу Якуб Шверчок
74' Смяна за състезател влизащ в игра Влезе Мартин Д. Петков
74' Смяна за състезател излизащ от игра Излезе Станислав Иванов
73' Bнимание Фрапантен пропуск на Вандерсон. Бразилецът получи отличен пас зад отбраната на Левски и стреля, но встрани от вратата
72' Удар Възможност за Левски! Паулиньо стреля от воле, но Ренан спаси
71' Жълт картон Милош Цветкович получава жълт картон за оспорване на съдийско решение
68' Домакините поискаха дузпа за нарушение на Вандерсон срещу Иван Горанов. Бразилецът попречи на капитана на "сините" да нанесе удар след отлично подаване на Костов. Ивайло Стоянов обаче прецени, че нарушение няма
67' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Якуб Шверчок
67' Смяна за състезател излизащ от игра Клаудиу Кешеру е заменен
59' Жълт картон Сисиньо е наказан с жълт картон за бурна реакция срещу съдийско отсъждане
58' Bнимание Сисиньо не успя да вкара след отлично подаване на Попа отдясно
53' Удар Николай Михайлов спаси шут на Горалски
51' Центриране Центриране на Цветкович отдясно беше адресирано за Паулиньо, който обаче беше изпреварен от Сисиньо
46' Начало на второто полувреме
45+2' Край на първото полувреме
41' Жълт картон Жълт картон и за Горалски, който влезе брутално в краката на Цветкович
37' Гол ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Вандерсон намери Марселиньо зад защитата на Левски, капитанът на гостите елиминира Николай Михайлов с подаване вляво от себе си за Кешеру и румънецът не сбърка на празна врата - 0:1
35' Жълт картон Мартин Райнов също е санкциониран с картон
33' Жълт картон Козмин Моци получи първия жълт картон в мача за грубо нарушение срещу Паулиньо
30' Bнимание Грешка на Николай Михайлов позволи на Марселиньо да стреля, бразилецът обаче прати топката в аут
25' Греда Пропуск за Лудогорец! Удар с глава на Козмин Моци се отби в напречната греда, топката попадна в Клаудиу Кешеру, чийто изстрел също не намери целта
18' Bнимание Нова възможност на Левски! Станислав Костов получи топката от Давиде Мариани, освободи се и стреля, но топката попадна в ръцете на Ренан
16' Удар Грешка на Горалски в центъра доведе до опасна атака на Левски, която завърши с удар на Станислав Костов над вратата
11' Засада Кешеру получи пас от Марселиньо защитата на Левски, атаката на Лудогорец обаче беше спряна заради засада
7' Центриране Остро центриране на Вандерсон от фаул, защитата на Левски обаче се справи и изчисти топката
4' Давиде Мариана изпълни пряк свободен удар. Опитът му за центриране в наказателното поле обаче не беше разгадан от съотборниците му и топката излезе в аут
1' Отлична атака на Ледугорец. Попа опита да намери Вандерсон в наказателното поле на "сините", но Николай Михайлов пресече подаването
1' Начало на мача Начало на мача