Как ще завърши дербито ЦСКА – Левски на първи септември?

14 април 2019 19:51 Велизар Антов

Тодор Алексиев започна с победа на полуфиналите в Гърция

Националът Тодор Алексиев и неговият Олимпиакос (Пирея) започнаха отлично в полуфиналните плейофи в Гърция, съобщиха от Българската федерация по волейбол.

"Червено-белите" от Пирея отнесоха у дома Фойникас (Сирос) с 3:0 (25:13, 25:13, 25:18) в първия между двата тима, само за 58 минути игра.

Така шампионите от Олимпиакос поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Втората среща между двата тима е в понеделник (15 април) от 18:00 часа отново в Пирея.

Тодор Алексиев игра до средата на втория гейм, след което бе сменен от Рафаил Кументакис.

Българският посрещач реализира 3 точки (1 ас, 67% ефективност в атака) за успеха.

Топреализатор за Олимпиакос бе канадският диагонал и национал Гавин Шмит със 17 точки (1 блок, 3 аса и 76% ефективност в атака) за победата.