Интер се укрепи в Топ 3 след победа над Фрозиноне (ВИДЕО)

Наинголан, Иван Перишич и Весино се разписаха да "нерадзурите"

Интер спечели с 3:1 гостуването си Фрозиноне от 32-ия кръг на Серия "А". Попаденията за "нерадзурите" отбелязаха Раджа Наинголан (19), Иван Перишич (38-дузпа) и Весино (90). Франческо Касата (61) се разписа за домакините.

Успехът бетонра Интер на третото място в Серия "А". Авансът на тима пред градския съперник Милан е пет точки.

"Нерадзурите" изцяло доминираха в мача, създадоха купи голови положения, вкараха три попадения и заслужено се поздравиха с победата.

В 19-ата минута  Данило Д'Амброзио проби отсяно, последва центриране в наказателното поле, където Раджа Наинголан вкара с глава - 0:1. Домакините обаче реагираха мигновено и бяха близо до изравняването, но удар на  Паганини мина над вратата.

"Нерадзурите" получиха дузпа в 38-ата минута. След изпълнение на ъглов удар Раман Чибса повали Милан Шкриняр в наказателното поле. Зад топката застана Иван Перишич, който не сбърка - 0:2.

Второто полувреме започна с шанс за гостите, но отново Раджа Наинголан пропусна да вкара. Фрозиноне отговори с шут на Раман Чибса в аут. Така се стигне до 61-ата минута, когато домакините намалиха. Франческо Касата се възползва от грешка на Борха Валеро и вкара за за 1:2. Осем минути по-късно Фрозиноне дори можеше да стигне до равенството, но Чано не успя да отбележи от пряк свободен удар.

В даденото добавено време Икарди асистира на Весино и той направи фиксира крайното 1:3.

Кимих: Байерн заслужаваше да продължи

"Беше страхотно да празнуваме с феновете ни"

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман