ОБЗОР: Милуоки започна с победа плейофите в НБА (РЕЗУЛТАТИ)

Янис Антетокунбо записа "дабъл-дабъл" с 24 точки и 17 борби

Отборът с най-добри показатели в редовния сезон Милуоки стартира плейофите с убедителна победа със 121:86 срещу Детройт. Янис Антетокунбо се отличи с "дабъл-дабъл" след 24 точки и 17 борби за 24 минути игра, а други седем играчи на Бъкс завършиха с двуцифрени точкови показатели. Джордж  Хил вкара 16 точки, Ерик Бледсоу добави 15. За Детройт най-резултатен бе Люк Кенард с 21 точки, Андре Дръмонд добави 12 точки и 12 борби.

Хюстън също започна с победа в плейофите след 122:90 над Юта. Джеймс Хардън се отличи с 29 точки и 10 асистенции, а Ерик Гордън добави 17 точки. Руди Гобер записа "дабъл-дабъл" за Юта с 22 точки и 12 борби.

Портланд победи Оклахома Сити със 104:99 в първи мач от серията. Деймиън Лилард наниза 30 точки, а Инес Кантър добави 20 точки и рекордните си за плейофен мач 18 борби за Блейзърс.

Ръсел Уестбрук бе над всички за Оклахома с деветия си трипъл-дабъл в плейофите - 24 точки, 10 асистенции и 10 борби. Бостън също започна успешно участието си в плейофите след 84:74 над Индиана. Кайри Ървинг и Маркъс Морис вкараха по 20 точки за Селтикс в първия мач от серията. Индиана водеше с 11 точки след първото полувреме, но след това Бостън взе инициатицата и обърна развоя на мача.