Андрей Гълъбинов: Щастлив съм, че отново бележа голове

При втория гол Мора ми даде перфектна топка, отбеляза българинът

Нападателят на Специя Андрей Гълъбинов се превърна в герой за своя отбор, отбелязвайки два гола за обрата срещу Асколи. Българинът поведе своя тим към успеха с 3:2 в италианската Серия Б и приближи Специя до участие в плейофите за елита.

Асколи поведе с 2:0 до почивката, но червен картон на Нинкович остави гостите в намален състав за цялото второ полувреме. Гълъбинов даде началото на обрата след точно изпълнена дузпа в 51-а минута, а Окерере изравни седем минути по-късно. Българинът донесе трите точки за Специя след гол с глава 10 минути преди края.

"Страхотен мач. Играхме много силно през второто полувреме и заслужихме победата. Дузпата? Аз бия дузпите в отбора. Щастлив съм, че отново бележа голове.

При втория гол Мора ми даде перфектна топка. Имах някои проблеми през сезона, но сега съм добре. Целта е да участваме в плейофите, имаме качества да го направим", коментира Гълъбинов след мача.

Гълъбинов има 5 гола на сметката си през този сезон.

Специя заема 7-о място в класирането на Серия Б с 46 точки и има големи шансове да участва в плейофите за промоция за елита.