Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

16 април 2019 11:02
bul-wrestling.org

Синът на Назарян с бронз при дебюта си в нова категория

Европейският шампион за кадети Едмонд Назарян направи успешен дебют в нова за него категория  - до 51 кг на силния турнир в Анталия (Турция).

Младият ни талант в класическия стил спечели бронз, като за отличието победи с технически туш Изкхар Курба (Казахстан), трети на световното през миналата година.

На старта в категорията Еди тушира турчина Ерсин Бюлют, а после срази с технически туш и азера Гюлюзаде Них. На полуфиналите обаче Назарян-младши падна с 0:2 от Алмир Алиев (0:2), като съперникът му взе точките само от предупреждения.

"За нас беше много важна тази проверка, защото на турнира бяха всичките най-силни състезатели в неговата категория - каза Емил Иванов, личен треньор на младия талант. - Домакините, азерите бяха с по 2-3 състезатели, имаше грузинец, иранец. Реално това ще са и основните му съперници за големите състезания през годината. А Еди ги победи  с туш или технически туш. Много съм доволен от резултатите."

През миналата година Едмонд Назарян  стана европейски шампион за кадети, спечели бронз на световното, както и на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес в категория до 45 кг.

А тази година голямото предизвикателство за сина на двукратния олимпийски шампион Армен Назарян ще бъде световното за кадети в София в края на юли, а преди това през месец юни ще стартира и на европейското във Фаенца (Италия). И на двете първенства шампионът ще се бори при 51-килограмовите.