ГЕНИАЛЕН ЛЕО МЕСИ: Юнайтед и „Ноу Камп“ видяха отблизо играч от друга планета (ВИДЕО+СНИМКИ)

Този път чудо за „червените дяволи“ в Барселона нямаше, каталунците са на полуфинал в Шампионска лига

Барселона се класира за полуфиналите на Шампионска лига, след като победи Манчестър Юнайтед с 3:0 в реванша, игран на „Ноу Камп“.

Митичният стадион, на който настоящият треньор на „червените дяволи“ Оле Гунар Солскяер вкара паметен гол в продълженията на един незабравим финал срещу Байерн Мюнхен, този път бе озарен от гения на Лионел Меси и един истински шедьовър на Фелипе Коутиньо.

Домакините спечелиха с 1:0 визитата си на „Олд Трафорд“ преди седмица, а сега обезсърчиха своите гости още след първите 20 минути, в които капитанът им Меси вкара два гола.

Иначе английският тим изненадващо започна по-силно срещата и удари греда още в 30-ата секунда пред погледа на легендарния си треньор сър Алекс Фъргюсън, изгледал срещата от трибуните.

Веднага след първия съдийски сигнал младият нападател на гостите Маркъс Рашфорд разтресе напречния стълб със силен удар, но нямаше късмет.

Малко след това той изведе технично друг юноша на "червените дяволи" – Скот Мактоминей, ала последният се засуети в пеналта.

После и Антони Марсиал опита изстрел, а това се оказа една от последните възможности за Юнайтед в мача.

В 11-ата минута се стигна до спорна ситуация, тъй като арбитърът Феликс Брих първо отсъди дузпа за домакините, но впоследствие разгледа положението с VAR и прецени, че е допуснал грешка.

Не след дълго на сцената блесна геният на Лионел Меси, който нямаше гол от над 1000 игрови минути в ¼-финалите на Шампионска лига.

Аржентинският маестро обаче се възползва от грешка на капитана Ашли Йънг и му отне топката, а после го преодоля и направи "мрежичка" на Фред, след което пред погледа на трима съперници майсторски прати кълбото в далечния ъгъл от границата на наказателното поле - 1:0.

Само четири минути след попадението си в 16-ата Лео вкара и още едно, за което обаче основна вина носи вратарят на „червените дяволи“.

Де Хеа пропусна топката под плонжа си след наглед безобиден изстрел на Меси, но това не попречи на „Ноу Камп“ да ликува отново – 2:0.

Малко преди почивката Меси развинти Фил Джоунс с поредния си феноменален пробив, след което пусна към Жорди Алба, а той продължи към Серхи Роберто успоредно на голлинията, но последвалият изстрел бе право в лицето на Де Хеа.

Така Барса се оттегли на почивка с аванс от две попадения и общ резултат 3:0 в своя полза.

Скоро след паузата отново Лионел Меси показа, че за него няма тайни във футбола. Първо с един отличен пробив, а после и със страхотна задна ножица, пращайки топката покрай гредата.

Междувременно изключително красив гол вкара Фелипе Коутиньо.

Бразилецът реализира в свой стил от далечна дистанция и оформи класиката с шедьовър в горния ъгъл за 3:0.

Впоследствие Солскяер се опита да промени нещо и даде шанс за изява на Алексис Санчес, Ромелу Лукаку и Диого Дало, ала това не даде резултат.

В крайна сметка Барселона напълно заслужено продължи домакинската си серия без загуба в Шампионската лига.

Тя вече включва 31 мача, а в следващия си каталунците ще се изправят срещу победителя от сблъсъка Ливърпул – Порто (2:0 след първия мач в Англия).

Първият полуфинал е насрочен за 30 април на „Ноу Камп“, докато реваншът е седмица по-късно.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БАРСЕЛОНА 3:0 (общ 4:0)

1:0 Лионел Меси 16'
2:0 Лионел Меси 20;
3:0 Фелипе Коутиньо 61'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Джоунс, Линдельоф, Смолинг, Йънг, Фред, Мактоминей, Погба, Лингард, Марсиал, Рашфорд;

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Серхи Роберто, Пике, Ленгле, Алба, Бускетс, Артур, Ракитич, Коутиньо, Меси, Суарес;