Фенербахче и ЦСКА Москва стартираха с убедителни победи в плейофите на Евролигата

Днес има още два мача

Победителят в редовния сезон Фенербахче разгроми гостуващия Жалгирис със 76:43 (38:21) в първата среща от четвъртфиналните плейофи в Евролигата по баскетбола за мъже.

Така турците постигнаха най-убедителната победа в историята си в елиминациите на турнира, а литовците записаха негативен рекорд за най-малко отбелязани точки в двубой от надпреварата.

Никола Калинич беше най-резултатен за домакините с 16 точки, а Марко Гудурич добави 13.

За гостите единствен с двуцифрен актив завърши Мариус Григонис с 10 точки.

ЦСКА Москва също стартира убедително след 94:68 (44:40) над гостуващия испански Баскония.

След равностойно първо полувреме руснаците направиха серия от 19:4 и в средата на третата четвърт дръпнаха с 63:47, а до края те контролираха срещата.

Така "армейците" записаха 15-а поредна победа над съперника в Москва в турнира от 2005 година насам.

Серхио Родригес беше най-добър за победителите с 19 точки и 5 асистенции. Кори Хигинс допринесе с 12 точки, а Нандо Де Коло вкара 11.

Шейвън Шийлдс се отличи със 17 точки за Баскония.

Първи срещи от четвъртфиналните плейофи в Евролигата по баскетбол (играе се до три победи от пет мача):

ЦСКА Москва (Русия) - Баскония (Испания) - 94:68 (44:40)
Фенербахче (Турция) - Жалгирис (Литва) - 76:43 (38:21)