В РУСЕ: Дунав взе лесни 3 точки срещу 10 от Локо Пд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фирцулеску вкара два гола, изгониха играч на гостите във 2-ата минута

Дунав спечели с 2:0 домакинството си на Локомотив Пд от група "Б" на втората осмица. Гостите почти цял мяч играха с човек по-малко, след като още във 2-ата минута останаха с човек по-малко. За русенци на два пъти се разписа Драгош Фирцулеску.

Въпреки поражението Локомотив остава начело в класирането, на две точки пред втория Славия, който по-късно днес играе срещу Септември в други мач от групата. Отсега е ясно че пловдивчани и "белите" ще участват в баражите за Лига Европа, докато Септември и Дунав ще се борят за оставане в Първа лига.

Мачът в Русе започна отлично да домакините. Още в 80-ата секунда реферът отсъди дузпа в тяхна полза и изгони футболист на Локомотив Пд. Светослав Ковачев беше съборен от Лукас Масоеро в наказателното поле и Георги Давидов посочи бялата точка. Освен това той вдигна директен червен картон на Масоеро. Зад топката застана Драгош Фирцулеску, който беше точен - 1:0.

Дунав се опита максимално да се възползва от численото си превъзходство и се хвърли в атака. Играта се водеше предимно в полето на Локомотив, но въпреки това реални голови опасности пред вратата на Илко Пиргов почти нямаше.

В 31-ата минута Божидар Васев проби отляво и  след което центрира остро в наказателното поле, където обаче нямаше негов съотборник, който да засече подаването му.

Девет след това Дунав все пак стигна до втори гол. Драгош Фирцулеску получи пас от Исмаил Иса и с левия крак прати топката за втори път в мрежата на "черно-белите".

След почивката Локомтив показа зъби и на няколко пъти имаше възможност да вкара. В 54-ата минута блестяща намеса на Макенджиев предотврати сигурен гол на Марич. Малко след това нов удар на  Марич срещна горната греда. Топката тупна пред вратата и беше уловена от Макенджиев. Гостите претендираха за гол. През това време Дунав организира бърза контра, при която Фирцулеску пропусна да запише хеттрик.

Карагерен стреля опасно в 61-ата минута, но Макенджиев изби с върха на пръстите си в корнер.

Четвърт час преди края страхотно спасяване направи и Илко Пиргов. Той отрази удар на Патев с глава. Футболистът на Дунав стреля втори път, но топката срещна крака на Марич.

В заключителните минути Ахмедов шутира силно по земя, но топката мина встрани от вратата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 5. Георги Динков, 16. Мартин Ковачев, 4. Петър Патев, 14. Божидар Васев, 11. Диян Димов, 8. Свилен Щерев, 2. Самуел Инкоом, 10. Драгош Фиртулеску, 98. Светослав Ковачев, 22. Исмаил Иса

ЛОКОМОТИВ ПД: 1. Илко Пиргов, 5. Асен Георгиев, 25. Лукас Масоеро, 50. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 88. Никола Марич, 19. Густаво Де Оливейра, 10. Парвиз Умарбаев, 61. Елитон, 7. Октай Юсеин, 12. Ален Ожболт
Матай: Червените картони бяха пресилени

Капитанът на ЦСКА смята, че Ботев Пловдив се радват предварително

Керкез: Голяма победа, на нашия стадион ще бъдем много силни

Треньорът на Ботев Пловдив остана много доволен от успеха над ЦСКА за Купата на България

Стамен Белчев притесни феновете: Каранга има неприятна контузия