ОБЗОР: Непримирим Лестър се добра до точка като гост на Уест Хем (РЕПОРТАЖИ)

Фулъм излъга Борнемут, Уотфорд удари изпадналия Хъдърсфийлд

Съботните срещи от 35-ия кръг във Висшата лига стартираха с дербито между Манчестър Сити и Тотнъм, което започна в 14:30 часа на стадиона на „гражданите”. Двата тима вече играха в Шампионска лига в сряда, когато Тотнъм отстрани Сити в четвъртфиналите на турнира след инфарктен двубой на „Етихад”, който загуби с 3:4, но заради победа с 1:0 в първия мач си осигури продължаване в надпреварата. Днес Сити спечели с минималното 1:0, като автор на единствения гол бе Фил Фодън в 5-ата минута от срещата. Така тимът на Пеп Гуардиола продължава да е първи в класирането на Премиър лийг с 86 точки. Ливърпул е с 85 точки, а Тотнъм е трети с 67, като Арсенал и Челси имат амбиции за влизане в Топ 3, тъй като и двата тима имат по 66 точки.

В по-късните мачове от кръга, които започнаха в 17:00 часа, Фулъм стигна до успех с 1:0 като гост на Борнемут.

Уотфорд взе три точки от изпадналия Хъдърсфийлд, като „стършелите” спечелиха гостуването си с 2:1.

Лестър извоюва със зъби и нокти точката в битката си срещу Уест Хем. „Чуковете” на два пъти повеждаха в мача, но „лисиците” показаха воля и затвориха мача при резултат 2:2.

Уулвърхемптън и Брайтън завъртяха нулево реми.

От 19:30 се играе последният мач за деня, в който Нюкасъл приема на своя стадион Саутхемптън.