ГОЛЯМА БИТКА! Левски спря ЦСКА за титлата с 0:0 (СНИМКИ+ВИДЕО)

Двата отбора удариха по една греда в напеченото дерби

В третото Вечно дерби за сезона в Първа лига ЦСКА и Левски не се победиха на Националния стадион и завършиха наравно 0:0.

Най-очакваният мач от 30-ия кръг на родния шампионат се отличи единствено с по една греда за двата отбора, като от крайния резултат най-доволни могат да бъдат лидерите Лудогорец, тъй като разградчани имат възможност по-късно днес да се откъснат на пет точки пред "армейците" в борбата за титлата.

Дербито започна с равностойни първи няколко минути преди в 8-та Кристиян Малинов да уцели страничната греда на вратата на Левски след изпълнение на пряк-свободен удар.

Левски отговори чак в 26-та минута с неточен удар на Тиам, минал над вратата. В 32-та пък Пинто стреля с глава от няколко метра, но топката мина встрани от целта. Малко по-късно Жоржиньо проби отдясно и стреля по земя, но изстрелът по диагонал бе неточен,

Десет минути преди края на полувремето пък Али Соу имаше отличен шанс да стреля малко преди точката за дузпата, но в последния момент Живко Миланов влезе със шпагат и изби топката.

След почивката Левски показа различно лице и заигра по-активно. Още в 49-та минута Костов беше на сантиметри да отбележи страхотен гол, но ударът му от около 20 метра се отби от лявата греда на Черниаускас.

В 55-та пък Михайлов изби колебливо корнер и топката попадна в Пинто, който веднага отправи удар, но стражът на Левски с плонж спаси вратата си от гол.

Малко след час игра Мариани пробва късмета си с директен удар от статично положение, но топката се озова право в Черниаускас. В 74-та Бодуров стреля неточно с глава, а следващото по-интересно положение дойде малко след влизането на мача в продължения, когато Паулиньо пусна пас към Мариани и последва изстрел по земя, който Черниаускас улови.

Така след нулевото равенство ЦСКА остава на втора позиция с 65 точки - на две зад Лудогорец, но и с мач повече. Левски е трети с 59 и с едва пет точки от последните си четири мача.

Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той