Как ще завърши дербито ЦСКА – Левски на първи септември?

20 април 2019 16:16 Пламен Димитров

Три минути не стигнаха на Милан за победа срещу Парма (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милан стигна само до 1:1 при гостуването си на Парма от 33-ия кръг на Серия “А”. За "росонерите" се разписа  Саму Кастийехо (69), изравнителното попадение вкара Бруно Алвеш (87).

Равеството попречи на Милан да съкрати аванса на третия Интер. „Росонерите“ имат 56 точки, на 4 зад градския си съперник, който има и мач по-малко. Тимът на Дженаро Гатузо може и да падне в класирането, ако Рома (54) и Аталанта (53) вземат следващите си мачове.

Първата възможност се откри пред тима на гостите. В 5-ата минута Сусо центрира, но изстрелът на Фабио Борини мина встрани от вратата. В 12-ата Донарума направи решително спасяване, хвърляйки се в краката на откъсналия се Чераволо. Домакините поискаха дузпа, но такава не беше отсъдена. В 19-ата минута атрактивна задна ножица на Антонино Бариля не намери целта.

Чераволо се отличи с нов пропуск в 38-ата минута - този път след корнер. Донарума прояви отличен рефлекс, за да избие поредния удар на нападателя. В заключителните секунди на първата част стражър се справи и с изстрел на Марчело Гацола.

Веднага след почивката Чалханоглу и Пьонтек не успяха да реализират за гостите. Гол все пак падна в 69-та минута, когато Сусо центрира остро, а резервата Саму Кастийехо отклони топката с глава в мрежата на Сепе – 0:1.

Малко след това друга резерва Патрик Кутроне вкара втори гол, който обаче бе заменен заради засада.

Така се стигна до 87-та минута, когато домакините спечелиха нарушение на метри от наказателното поле. Бруно Алвеш изпълни по перфектен начин свободния удар и остави на място Донарума – 1:1.