Крузейро спечели шампионската титла на Минас Жерайс

Успехът идва след равенство с Атлетик Минейро и общ резултат от мачовете 3:2

С гол 11 минути преди края Крузейро завърши 1:1 срещу Атлетико Минейро и спечели шампионската титла на бразилския щат Минас Жерайс. Това стана с общ резултат 3:2, като първата среща беше спечелена от Крузейро с 2:1.

Отборът на Атлетико Минейро поведе с 1:0 с гол на Елиаш в 29-ата минута. Този резултат щеше да осигури титлата за Атлетико Минейро, тъй като по правилата на местната федерация при равен общ резултат предимство има отборът с по-добър резултат от редовния сезон.

Но гол от дузпа на бившия нападател на Лион- Фред, осигури титлата в щатското първенство на Крузейро. Съдията Мораиш Магаляо се наложи да се допитва до ВАР-стаичката, за да отсъди наказателния удар, а това е първия шампионат на Минас Жерайс, в който се използва технология. Равенството пък продължи серията на Крузейро на 19 мача без поражение.