Леванте измъкна точка от Еспаньол (ВИДЕО)

Гостите на два пъти повеждаха, но така и не победиха

Леванте и Еспаньол направиха 2:2 в мача от 33-ия кръг на Ла Лига. Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но домакините съумяха да измъкнат точката.

За каталунците се разписаха Борха Иглесиас и Марк Рока, докато головете за Леванте реализираха Рубен Везо и Рубен Рочина. Така при все поделените точки на Еспаньол заема десетото място с 42. Леванте е 16-ти с 34.

Борха Иглесия даде аванс на своите след 16 минути игра. Той овладя хубаво подаване на границата на пеналта, след което стреля точно за 1:0.

До края на първата част мачът се развиваше двуостро, с положения и пред двете врати. В края на първите 45 минути на Марк Рока Хунке успя да стигне до отскочила топка в пеналта и да я вкара в мрежата на вратаря на Леванте Айтор Фернандес. След преглед на положението с ВАР обаче, гол не бе зачетен, тъй катосъдията видя игра с ръка.

След почивката, след изпълнение на фаул в полза на домакините в 62-ата минута, Рубен Везо отигра с глава и направи 1:1. Радостта на Леванте обаче не трая дълго. В 65-ата минута точният мерник на Марк Рока Хунке сработи и той прати топката точно под напречната греда на Фернандес за 2:1. Попадението бе зачетено след преглед на положението с видео технологиите.

Леванте все пак измъкна точката в 72-ата минута. Борха Майорал намери добре Рубен Рочина на границата на наказателното поле. Последният овладя и се възползва от лошото позициониране на вратаря на гостите, за да оформи 2:2. Две минути след това авторът на второто попадение в полза на Леванте извърши нарушение в средата на терена и получи втори жълт картон. Малко преди края на редовното време Еспаньол можеше да измъкне победата, но удар на Ернан Перес срещна левия стълб.

Така след двата поредни успеха над Жирона и Алавес, Еспаньол записа равенство. Междувременно Леванте остана без победа в пети пореден мач. В следващия кръг Леванте приема Бетис, а Еспаньол е домакин на Селта Виго.

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)