В БИТКАТА ЗА ТОП 4: Берое победи Черно море и настигна Ботев Пд (СНИМКИ)

Еуженио и Бандаловски вкараха, двата отбора завършиха мача с по 10 души

Берое спечели с 2:0 домакинството си на Черно море от плейофите за разпределение на местата в първата шестица на първенството. Педро Еуженио (6) и Иван Бандаловски (27) вкараха головете. На два пъти гредата спаси гостите от трето попадение. Реферът пък изгони по един играч от двата отбора.

Зя старозагорци победата беше първа от началото на плейофите, но дойде точно навреме. Благодарение на нея тимът на Александър Томаш се изравни с четвъртия Ботев Пд. Двата тима имат по 47 точки, докато Черно море е шести с 45.

Варненци първи застрашиха вратата на съперника. Удар на Патрик Андраде във втората минута срещна тялото на защитник на Берое. Две по-късно Педро Еуженио се опита да вкара директно от корнер, но топката се отби в напречната греда.

Домакините поведоха след перфектно изпълнение на пряк свободен удар от Еуженио в 6-ата минута. В 24-ата Иван Минчев разтресе напречната греда на Черно море.

Бурята пред вратата на варненци продължи и в 27-ата минута Иван Бандаловски вкара втори гол. Защитникът засече с глава центриране на Минчев от ъглов удар, при който вратарят на "моряците" увисна. Секунди по-късно Дюлгеров изби топката в краката на Еуженио, който незабавно стреля, но Мирослав Енчев изчисти от голлинията.

Постепенно гостите осъзнаха, че повече няма какво да губят и погледнаха към вратата на Берое. В 35-ата минута Ндонгала пропусна добра възможност да намали. Малко след това Мирослав Енчев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Жоржиньо стреля с глава, но над вратата.

Първата добра възможност през второто полувреме отново беше пред вратата на Черно море. Домакините стигнаха до пряк свободен удар пред наказателното поле на гостите, а зад топката застана Педро Еуженио. Португалецът стреля отлично, но този път Дюлгеров успя да избие в корнер.

В 62-ата минута Берое остана с човек по-малко, след като в рамките на само пет минути Александър Василев си изкара два жълти картона. Шест след това Берое беше много близо до нов гол, но отново Дюлгеров се оказа последна преграда пред Еуженио.

Чертвърт час преди края  Виктор Генев пропиля златна възможност за Черно море. Защитникът се оказа на върха на атаката при центриране от десния фланг, но стреля право в Душан Перниш. Самостоятелен рейд на Еуженио в 85-ата минута завърши с удар в аут.

В 88-ата минута Мирослав Енчев от състава на Черно море също получи червен картон. В последната минута на добавеното време Ндонгала не успя да вкара топката във вратата на Перниш от няколко метра.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 5 . Мешка, 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене, 11. Иван Бандаловски, 14. Меледже, 19. Александър Василев, 28. Рубен Бригидо, 73. Иван Минчев, 77. Педро Еуженио

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов, 33. Мирослав Енчев, 4. Виктор Генев, 5.  Стефан Станчев, 38. Аристоте Ндонгала, 7. Патрик Андраде, 71. Васил Костадинов Панайотов, 16. Петър Витанов, 90. Мартин Минчев, 11. Жоржиньо