Глътка въздух за Виляреал (ВИДЕО)

В 64-ата “подводницата” стигна до откриващ гол

Виляреал надделя с 2:1 срещу Леганес в двубой от 33-тия кръг на Ла Лига. Карлос Бака (64) и Карл Токо Екамби (80) вкараха за радост на “Естадио де ла Серамика”. Точен за “лос пепинерос” беше Набил Ел Зар (87 - дузпа). Победата е втора поредна за състава на Хави Кайеха. “Жълтите” вече са по-спокойни не само заради актива от 36 точки, но и заради това, че зад тях в класирането са цели шест отбора.

През първото полувреме домакините натискаха, но гостите от “Бутарке” се браниха самоотвержено. Още във втората минута Саму Чъкуезе прати топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засада. В 42-ата Токо Екамби беше изведен брилянтно, но сам срещу вратаря не се справи.

В 64-ата “подводницата” стигна до откриващ гол. Хави Кинтийя центрира отляво, Токо Екамби стреля, вратарят изби, но в близост до топката се оказа Бака, който реализира. В 80-ата Екамби вкара блестящо попадение с фалцов удар по диагонала - 2:0. В края на срещата Лега вкара попадение чрез Набил Ел Зар от дузпа.
Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)