Монтана е на победа от титлата след обрат срещу Берое Стара Загора

Най-резултатна за успеха бе Христина Иванова с 19 точки

Монтана 2003 отново поведе във финалния плейоф от женската "А" група по баскетбол. В мач №3 шампионките записаха драматична победа като гост на Берое Старо Загора с 69:60 и вече имат аванс от 2-1 успеха в серията. Ключова за крайния изход на срещата се оказа силната трета четвърт, която тимът на Стефан Михайлов спечели с категоричното 25:8. Подобно и на първия двубой, Берое пропиля 16 точки аванс и загуби мача.

Най-сериозно бе предимството на гостите в подкошието. Те овладяха 43 борби срещу 34 за опонента си.

Четвъртият мач от финала ще бъде утре, отново в Стара Загора. При успех, Монтана 2003 ще спечели трофея, а победа на Берое ще прати серията в решителен пети двубой. Той ще се проведе на 26 април (петък) в Монтана.

Най-резултатна за успеха бе Христина Иванова с 19 точки. С дабъл-дабъл са Димана Макариева (15 точки и 11 борби) и Радостина Димитрова (15 точки и 12 борби).

За Берое Стара Загора с 14 точки е Радослава Бъчварова. Милена Томова завърши с 13 точки и 13 борби.