Валенсия се доближи на две точки от четвъртия Хетафе

40-милионното попълнение на "прилепите" Гонсало Гедеш отбеляза два прекрасни гола

Валенсия се доближи на две точки от четвъртия Хетафе след победа с 2:1 при гостуването си на Реал Бетис в последна среща от 33-тия кръг.

40-милионното попълнение на "прилепите" Гонсало Гедеш отбеляза два прекрасни гола, които бяха достатъчни за победата въпреки попадението на Джовани Ло Селсо (78 - дузпа). Португалецът Гедеш е във вихъра си след възстановяването си от контузия - 7 гола в 9 мача.

Първото полувреме беше доста раздвижено и с интересни акции и пред двете врати. Опасните удари не бяха много, но атаките бяха достатъчно динамични, за да заинтригуват. В шестата минута Кристиан Тейо направи добър рейд и стреля покрай гредата. В 24-ата Аиса Манди насочи неточно с глава след подаване на Гедеш. В 45-ата “прилепите” отбелязаха великолепен гол с удар от 20 метра. Португалецът шутира в десния долен ъгъл на Пау Лопес, като вратарят закъсня с плонжа.