Локомотив Пд е на финал за Купата след 0:0 със Септември (ВИДЕО+СНИМКИ)

В спор за трофея "смърфовете" ще срещнат Ботев Пд или ЦСКА

Локомотив Пд очаквано се класира на финал за Купата на България. "Смърфовете" измъкнаха 0:0 при гостуването си на Септември в реванша и след 4:0 в първия мач продължават напред. В спор за трофея те ще срещнат Ботев Пд или ЦСКА. "Жълто-черните" спечелиха с 3:2 в Коматево, ответният мач е утре.

Срещата стартира с минута мълчание в памет на легендата на ЦСКА Красимир Безински.

Домакините бяха без няколко основни футболисти, като Борис Галчев, Александър Дюлгеров и Кристофър Мандианго, които остана на резервната скамейка. Въпреки това те можеха да поведат още в 6-ата минута, когато  Владимир Николов остана очи в очи с Мартин Луков, но успя само да чукне топката и вратаря да отрази удара му. Последва неточен удар на Анте Аралица към вратата на Септември.

В 12-ата минута юношата на Илия Димитров направи фрапантен пропуск. Нападателят на столичани беше оставен непокрит в наказателното поле и получи пас от Здравко Димитров, но не можа да уцели топката. Малко след това Дарко Глишич пробва изстрел, който обаче не затрудни Мартин Луков.

Постепенно темпото спадна и пред двете врати не се случваше нищо интересно.

В 40-ата минута скуката беше нарушена от припирня между Стивън Езе и Илия Димитров. Нигерийският защитник на Локомотив Пд закачи с лакът в лицето преотстъпения от Левски играч. Наложи се съдията Валентин Железов да успокоява страстите.

На втатаря на Септември Валентин Галев за пръв път се наложи да се намесва шест минути след почивката. Тогава той отрази удар с глава на Буна. В 67-ата минута опасен шут на Анте Аралица мина над вратата. Три по-късно Мартин Луков отрази далечен изстрел на Георги Русев.

Четвърт час преди края топката попадна в Един Бахтич, който финтира съперник и стреля по посока вратата. Добрата намеса на Валентин Галев обаче предотврати сигурен гол в мрежата на столичани. В 80-ата минута вратарят отказа и резервата Ален Ожболт. Две по-късно резервата Галчев се опита да изненада Мартин Луков, но стражът на гостите улови топката. След това и Мандианго опита късмета си, но отново не позволи топката да влезе в мрежата му. В добавеното време Буна изскочи сам срещу Галев, но прати топката покрай вратата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЕПТЕМВРИ: 1. Валентин Галев, 6. Александру Бенга, 22. Георги Стоичков, 7. Георги Русев, 19. Дарко Глишик, 17. Димитър Костадинов, 13. Здравко Димитров, 11. Иван Тилев, 9. Илия Димитров, 18. Владимир Николов, 4. Иван Арсов

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 5. Асен Георгиев, 6. Стивън Езе, 20. Милош Петрович, 34. Игор Банович, 29. Янко Ангелов, 7. Момчил Цветанов, 91. Абделхаким Нур Буна, 13. Един Бахтич, 14. Димитър Илиев, 77. Анте Аралица