Мечтата за оцеляване на Уеска остана жива (ВИДЕО)

Новаците в Примера спечелиха с два красиви гола за минути и вече не са последни

Уеска запази шансовете си за оцеляване и вече не е последен в класирането на испанската „Ла Лига“, след ценен домакински успех 2:0 над Ейбар в първия мач от междинния XXXIV кръг.

Новаците имаха нужда от задължителни три точки и напълно заслужено стигнаха до тях, защото играха по-добре от своя съперник.

Преди почивката те не успяха да материализират предимството си, но го сториха скоро след нея с две красиви попадения за три минути.

Първото бе дело на Енрик Гайего, който с пета прати топката между краката на вратаря и в мрежата му за 1:0.

Това се случи в 54-ата минута, а в 57-ата Есекиел Авила подпечата успеха с мощен шут от воле в горния ъгъл – 2:0.

След победата Уеска вече е предпоследен в класирането с 29 точки, на 5 от първия спасяващ се – Леванте. Ейбар е на 13-о място с 40 в своя актив.