НА СТАРТА В БАРСЕЛОНА: Григор се измъчи с испански ветеран (ВИДЕО)

Победата праща българина срещу квалификант в третия кръг

Григор Димитров победи трудно испанецът Фернандо Вердаско в първия си мач от тенис турнира в Барселона. Българинът спечели с 6:2, 6:7(4), 6:3 и в третия кръг ще срещне срещу №81 в ранглистата Николас Джари. Миналият през квалификациите чилиец изненадващо отстрани Александър Зверев.

Българинът можеше да се поздрави с успех и в два сета, но в ключовите моменти отстъпи пред левичаря от Мадрид. Във финалния трети сет Димитров поведе с 4:0 гейма след два пробива. 35-годишният Вердаско върна единия, но за повече нямаше сили.

Така Григор взе превес в преките двубои между двамата. Хасковлията вече има четири успеха срещу три за Вердаско.

Димитров и Джари нямат официални срещи помежду си. Двубоят им е поставен втори на корт "Мануел Орантес" в програмата за четвъртък. Преди това от 12,00 часа ще играят Данил Медведев и Макензи Макдоналд. Победителите от тези два мача ще играят един срещу друг в 1/4 финалите.

През миналата година Григор достигна четвъртфиналите на този турнир и сега има да защитава 90 точки за ранглистата.

По традиция Novsport.com проследи развитието на двубоя гейм по гейм.

ПЪРВИ СЕТ:

1:0 - Отлично начало за Григор. Българинът спечели първия се сервис-гейм на 0!

1:1 - Гришо спечели първото разиграване, но след това Вердаско намери началния си удар и изравни резултата

2:1 - Българинът продължава да няма загубена точка на свой сервис, след като спечели и второто си подаване в мача на 0!

3:1 - Димитров на два пъти получи шанс да пробие сервиса на испанеца и при втория успя!

4:1 - Григор отрази четири точки за бърз рибрейк от страна на Вердаско и затвърждава пробива

4:2 - Вердаско спаси точка за пробив, след което вкара няколко отлични начални удара, за да спечели подаването си

5:2 - Григор обърна гейма от 0:30 и е все по-близо до спечелването на сета.

6:2 - Вердаско допусна две двойни грешки, което помогна на Григор Димитров да направи втори пробив и да спечели сета!

ВТОРИ СЕТ:

1:0 - Добро начало и на втория сет за Димитров. Хасковлията спаси две точки за пробив и поведе в резултата

1:1 - След няколко няколко равенства, Вердаско все пак спечели гейма и изравни резултата

2:1 - Димитров не изигра най-добрия гейм, но взе подаването си

2:2 - Гейм на 0 за Фернандо Вердаско

3:2 - Българинът поведе набързо с 40:0, след което направи двойна грешка. Това обаче не му попречи да затрови гейма и отново да дръпне напред в резултата

3:3 - Григор пропусна златен шанс да пробие, след като водеше с 40:0. Вердаско обаче оцеля с пет поредни точки

3:4 - Испанецът значително подобри играта си и това даде резултат - той проби подаването на Димитров и поведе в резултата за пръв път в мача

4:4 - Отговорът на Гришо не закъсня и той върща пробива!

5:4 - Димитров спечели труден гейм и е все по-близо до крайния успех!

5:5 - Гейм за Вердаско, който се измъкна от тежка ситуация

6:5 - Григор печели гейма и си гарантира поне тайбрек в сета

6:6 - Тайбрек ще реши изхода на сета!

6:7 - Григор Димитров допусна двойна грешка в началото. Вердаско се възползва максимално и  поведе с 3:0. При 6:1 испанецът не успя да реализира три сетбола, но накрая направи ас и затвори частта със 7:4

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 - Пробив на 0 на сметката на Григор Димитров на старта на финалния сет в мача

2:0 - Българинът затвърждава пробива си с гейм на 30

3:0 - Втори пробив за Григор Димитров, който дойде след двойна грешка на Вердаско

4:0 - Гейм на 15 за Григор и той е все по-близо до победата

4:1 - Вердаско прекъсва серията на българина, като печели подаването си

4:2 - Слаб гейм за Димитров, след който Вердаско връща един от пробивите и съживява интригата

4:3 - Трети пореден гейм за Вердаско. Авансът на българинът е съкратен

5:3 - Впечатляващо изпълнение на Димитров слага точка на спора в този гейм и българинът е много близо до победата

6:3 - Гейм, сет и мач за Григор!
Надал не знае дали ще играе на "Ролан Гарос"

"Ще участвам, само ако усещам, че мога да постигна нещо значимо"