"Вълците" изядоха Арсенал и завързаха още повече битката за ШЛ (ВИДЕО)

Уулвърхемптън надви категорично "артилеристите" на "Молиню"

Уулвърхемптън победи с категоричното 3:1 Арсенал в мач от Висшата лига и завърза още повече интригата за четвъртото място.

Срещата започна добре за гостите от Лондон, като Мхитарян отправи добър изстрел след 5 минути игра. В 28-та обаче Рубен Невес откри за "вълците", а само девет по-късно Мат Дохърти удвои аванса им.

Головете във вратата на Лено не спираха и в продължението на първата част Диого да Силва оформи класически аванс за оранжевите.

След почивката лондончани задържаха повече топката, но това не им помогна особено пред вратата на Уулвс. Чак в 80-та минута Сократис намали с глава, но това се оказа единствено почетно попадение за гостите.

Така Арсенал падна на петото място с 66 точки - на една от вече четвъртия Челси, а Манчестър Юнайтед остава на два пункта зад "артилеристите" след загубеното дерби срещу Сити.