Цървена звезда ликува в дербито с Партизан и вече докосва титлата

"Червено-белите" победиха с 2:1 вечния си съперник

Цървена звезда спечели голямото дерби на Сърбия срещу вечния враг Партизан. Двата тима се изправиха на “Мала Маракана” в среща от 3-ия кръг на шампионския плейоф и домакините се наложиха с 2:1. Този успех има голяма стойност за червено-белите, които направиха важна крачка към титлата.

Цървена звезда откри резултата в мача в 59-ата минута, когато Урошевич задържа в наказателното поле Мохамед ел Фараду, който бе на косъм да отбележи отблизо. Потърпевшият сам изпълни 11-метровия наказателен удар и бе точен за 1:0.

В 80-ата минута резултатът бе удвоен. Иванич центрира отляво към точката на дузпата, където Вуканович засече топката във вратата за 2:0.

В последната минута на срещата и Партизан получи дузпа в своя полза за фаул в гръб срещу Здйелар, а Рикардо Гомес реализира от бялата точка за 2:1.

В добавеното време гостите завършиха мача в намален състав след като Павлович удари с лакът съперников играч и бе изгонен от игра.

С тази победа Цървена звезда е начело в класирането с 48 точки в актива си и преднина от 6 пред преследвача Раднички (Ниш). Партизан е едва на 5-ата позиция в таблицата с актив от 30 точки.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано