Куевас отрази мачбол и елиминира Чилич в Будапеща

Уругваецът с пълен обрат срещу поставения под №1 в турнира

Уругваецът Пабло Куевас отрази един мачбол и елиминира водача в схемата Марин Чилич (Хърватия) във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в унгарската столица Будапеща с награден фонд 524340 евро.

Куевас пласира 13 аса и спечели с 5:7, 7:6(6), 7:6(3) срещу дебютиращия в надпреварата Чилич след 3:13 часа игра, за да достигне до четвъртфиналите.

Южноамериканецът, 73-и в световната ранглиста в момента, отрази мачбола при 5:6 точки в тайбрека на втория сет, който спечели със серия от три поредни разигравания, две от които при сервис на съперника.

В третата част Куевас пропусна по два мачбола при 5:4 и при 6:5 гейма и подаване на хърватина, а след това и още един в тайбрека, но все пак стигна до успеха при шестата си възможност.

Така той ще играе на четвъртфинал на четвърти турнир на клей през този сезон, а следващият му съперник ще бъде Матео Беретини от Италия. Чилич, който е 11-и в класацията на АТП, продължава да изпитва проблеми напоследък, като има само една победа в последните си седем мача.