МЪКА НА "ГЕРЕНА"! Берое с впечатляващ обрат срещу Левски! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" са в серия от четири мача без победа вкъщи, шедьовър на Охене и майсторско изпълнение на Еуженио носят успеха на гостите

Берое сътвори впечатляващ обрат от 0:1 до 2:1 на "Герена" в мач от плейофите на първенството. Станислав Костов откри резултата, но попадения на Карлос Охене и Педро Еуженио донесоха успеха на гостите.

"Сините" са в серия от четири мача без победа у дома. Въпреки това те запазват третото си място с 59 точки. Тимът на Александър Томаш обаче вече е четвърти с 50.

Халфът на Левски Давиде Мариани беше под сериозна въпросителна за двубоя, но започна от първата минута. След наказание се завърна Иван Горанов, а първи минути от доста време насам записа Валери Божинов, който лекуваше контузия.

Берое беше единствено без наказания Александър Василев.

"Сините" можеха да поведе още в 4-ата минута. Давиде Мариани се възползва от грешка на Меледже в половината на Берое и изведе  Паулиньо отляво. Бразилецът той задържа в близост до пеналта и с техничен удар прехвърли излезлия Перниш, топката обаче се отби в напречната греда.

Пресата на Левски сериозно затрудняваше гостите и в 12-ата минута удар на Станислав Костов беше блокиран, след което Мариани стреля слабо и не затрудни Перниш. Постепенно Берое изравни играта, но положения пред Николай Михайлов липсваха.

След половин час игра Мариани се опита да изненада вратаря на Берое с удар в близкия ъгъл от фаул. Перниш обаче беше добре пласиран и улови топката.

До почивката Мариани изпълни неточно пряк свободен удар, а Далечен удар на Минчев от гостите мина встрани от вратата на "сините".

Второто полувреме беше значително по-интересно. Четири минути след неговото начало "сините" вече водеха в резултата. Мариани изведе Станислав Иванов отдясно. Юношата на Левски подаде в наказателното поле към Станислав Костов, който вкара 21-ия си гол от началото на сезона.

В 54-ата минута страхотно изпълнение на Карлос Охене завърши с изравнителен гол. Халфът посрещна топката от въздуха и я забоде в долния ляв ъгъл на вратата на "сините".

Левски на три пъти можеше да изравни в следващите десетина минути. Първо изстрел на Костов беше спасен от Перниш, след като нападателят преодоля двама футболисти на съперника и стреля, но в тялото на Душан Перниш. В 61-ата минута пък Мартин Райнов не успя да се разпише срещу бившия си отбор след центриране от корнер. Малко след това Давиде Мариани проби в наказателното поле и шутира. Вратарят Душан Дерниш обаче показа класа и спаси.

Берое нанесе своя удар в 77-ата минута. Появилият се като резерва Мартин Камбуров изведе Педро Еуженио, който се освободи от Райнов и Живко Миланов и простреля Михайлов - 1:2.

В 85-ата минута Станислав Костов си пробва късмета с техничен изстрел от далечно разстояние. Топката обаче не намери рамката на вратата. В добавеното време пък шпагат на Райнов предотврати трети гол за Берое. Еуженио комбинира с Рубен Бригидо наказателното поле. Последният опита да стреля по диагонала, а Райнов самоотвержено се хвърли на пътя на топката.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛEВСКИ: 13. Николай Михайлов, 4. Иван Горанов, 7. Паулиньо, 8. Давиде Мариани, 20.  Живко Миланов, 22. Нуно Рейш, 23. Хали Тиам, 29. Станислав Костов, 70. Мартин Райнов, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 5. Мешка, 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене, 11. Иван Бандаловски, 14. Меледже, 20. Матеус Леони, 27. Никита Баранов, 73. Иван Минчев, 77. Педро Еуженио

НАЙ-ИНТЕРСТОНО ПО МИНУТИ:

90+3 - КРАЙ НА МАЧА!

89 - Нуно Рейш и Душан Перниш се сдъргапа, реферът показа картон на португалеца

87 - Жълт картон за Карлос Охене

86 - Мележде излиза Милен Желев влиза

79 - Втора смяна в Левски - Давиде Мариани напусна игра, вместо него Валери Божинов

77 - ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Педро Еуженио получи пас от Камбуров, освободи се от Райнов и Живко Миланов и простреля Милайхлов - 1:2

60 - Жълт картон за Иван Бандаловски

59 - Хубав рейд на Иван Горанов, последва пас към Станислав Костов, който преодоля двама съперникови футболисти и стреля, но в тялото на Перниш

58 - Ребун Бригизо влезе на мястото на Иван Минчев

57 - Извеждащ пас към Еуженио е пресечен от Николай Михайлов, който напусна наказателното поле и изчисти с глава

54 - ГООЛ ЗА БЕРОЕ! Изключително красив гол на Карлос Охене, който посрещна топката от въздуха и я прати във вратата на Левски - 1:1

49 - ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Мариани изведе Станислав Иванов отдясно, юношата на "сините" попаде в наказателното поле към Костов и голмайсторът на "сините" откри резулата!

46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+2 - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1 - Далечен удар на Минчев мина встрани от вратата на Левски

42 - Извеждащ пас към Станислав Костов е пресечен от Баранов

37 - Много неточен удар на Мариани, който изпълни пряк свободен удар от ъгъла на наказателното поле

36 - Първи жълт картон в мача, получава го Иван Минчев от Берое за грубо нарушение срещу Иван Горанов

31 - Давиде Мариани се опита да изненада Перниш с удар в близкия ъгъл от фаул. Вратарят на Берое обаче беше добре пласиран и улови топката

30 - Бандаловски е предупреден от съдията, след като си помогна с ръка при въздушен двубой със Станислав Костов и свали нападателя на зелята

22` Засада на Мешка.

16` Охене направи добър пас за Леони в наказателното поле, той обаче загуби единоборство с бранител в синьо

12` Удар на Станислав Костов е блокиран, след което Мариани стреля право в Перниш

9` Преса на Левски в първите минути на двубоя.

4` Греда! Давиде Мариани изведе отляво Паулиньо, той задържа в близост до пеналта и с техничен удар прехвърли излезлия Перниш, топката обаче се отби в напречната греда!

2` Атака на Левски, но Баранов чисти в корнер. След изпълнението му отбраната на Берое се справи с опасността и гостите пробваха бърза контраатака, която не доведе до нищо сериозно пред Николай Михайлов.

1 - Начало на мача!

0` Минута мълчание преди началото на срещата в памет на Александър Костов.