Леверкузен громи Аугсбург, отново е в борбата за Лига Европа (ВИДЕО)

"Аспирините" спечелиха трети мач поред

Байер (Леверкузен) спечели с 4:1 гостуването си Аугсбург от 31-ия кръг на Бундеслигата. “Аспирините” записаха трета поредна победа на сметката си и отново са в битката за Лига Европа.

Аугсбург пръв взе преднина в мача. В 12-ата минута след центриране от корнер Кевин Дансо вкара с глава за 1:0.

Радостта на домакините обаче бе твърде кратка. Само три минути по-късно резултатът бе изравнен. Кевин Фоланд вкара с удар под гредата - 1:1. В 19-ата минута гол на гостите бе отменен заради засада

В началото на второто полувреме Байер все пак излезе напред в резултата. В 48-ата минута Кевин Фоланд центрира отляво към Кай Хавертц, който с едно докосване прехвърли вратаря - 1:2.

В 57-ата минута за втори път ВАР бе в ущърб на Байер. Кевин Дансо си вкара автогол, който обаче не бе зачетен. Съдията прегледа ситуацията и прецени, че има засада.

Час след началото на мача падна и трети гол. Силен удар на Юлиан Бранд от фаул бе спасен от вратаря, но при добавката Джонатан Та бе точен - 1:3. Крайното 1:4 оформи Бранд в 90-ата минута, завършвайки хубава контраатака на гостите.

Така Байер излезе на 6-ото място във временното класиране с актив от 51 точки. Аугсбург пък се намира на 14-ата позиция с 31 точки.