А1 Академик изпоти Левски Лукойл в първия четвърфиналите на НБЛ

Шампионите поведоха в серията, вторият двубой е на 29 април

Шампионът Левски Лукойл победи гостуващия А1 Академик (Сф) със 106:95 (22:28, 32:21, 26:25, 26:21) в първи мач от четвърфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже. Така "сините" поведоха с 1:0 победи в серията, в която се играе до два успеха от трима мача. Вторият двубой е на 29 април в Правец.

Двата отбора изиграха оспорвани първи три части на мача, като на почивката домакините водеха с 54:49, а след 30 минути игра имаха аванс от 80:74. Възпитаниците на Константин Папазов натрупаха двуцифрен точков актив след силно началото на последната четвърт, а най-голямата им преднина беше 18 точки при 100:82 след кош на Христо Захариев 4:48 минути преди края.

За Левски Лукойл се отличи Христо Захариев с 21 точки, а Патрик Рембърт добави 18. Деян Иванов се завърна в тима след контузия и реализира 16 точки. За А1 Академик Николай Грозев вкара 23 точки, Костадин Лазаров записа 15, Цветомир Чернокожев е с 14, а Николай Николов завърши с 13 точки.