НА ЖИВО В NOVSPORT: Верея – Ботев Враца 1:6, гостите решиха всичко още преди почивката

Будинов вкара два гола, Домовчийски се разписа с пета, а Вушорович оформи класиката, следете и гледайте мача тук...

Верея приема Ботев Враца в първия двубой от последния кръг на мачовете във втората осмица на българския футболен елит.

Домакините са последни в класирането на Първа лига, след като спечелиха само 6 точки от 31 срещи, а в двата си дуела с днешния съперник през календарната година инкасираха поражения и общо осем гола.

Понастоящем те се намират в кошмарна серия от десет шампионатни загуби, като само в една от тях успяха да се разпишат, при 3:4 от Левски в средата на месец март.

Те сякаш вече се примириха с изпадането, тъй като никой в Стара Загора не вярва, че тимът ще оцелее в групата на майсторите, а и бъдещето на самия клуб е под въпрос.

Те ще имат плейаути за оставане - срещу третия от другата група - Септември или Дунав, докато гостите продължават да се борят за седмото място, което праща на бараж за Лига Европа, и в следващата фаза ще срещнат победителя в група Б - Локо Пд или Славия.

Мачът Верея - Ботев (Bp) стартира в 19:30 часа и е пряко в ефира на Диема спорт.

Посетителите на Novsport.com могат да го гледат на живо тук и да го следят на живо тук, а ние ще проследим резултата в реално време.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВЕРЕЯ: 2. Кристиян Кацарев, 26. Веселин Весков, 6. Иво Иванов (к), 33. Габриел Желязков, 3. Теофилос Коуроупис, 8. Бранислав Василиевич, 77. Пламен Стоянов, 7. Станислав Маламов, 10. Велин Желязков, 11. Денислав Станчев, 19. Божидар Христов;
Треньор: Иван Тасев Вутов;

БОТЕВ ВРАЦА: 34. Юго Коантар, 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски, 6. Даниел Гаджев, 4. Едгар Тур, 19. Ивайло Михайлов (к), 3. Мартин Кавдански, 17. Милан Вушорович, 14. Мирослав Будинов, 10. Петър Атанасов, 23. Симеон Мечев;
Треньор: Сашо Ангелов.

ВЕРЕЯ - БОТЕВ ВРАЦА 0:4
0:1 Мирослав Будинов 7
0:2 Валери Домовчийски 20

0:3 Милан Вушорович 32
0:4 Мирослав Будинов 34

Мачът започна с минута мълчание в памет на Динко Дерменджиев.

Скоро след началото пък гостите от Враца откриха резултата.

Те сториха това в седмата минута чрез Мирослав Будинов, който се разписа с глава от границата на вратарското поле след хубаво центриране на Петър Атанасов.

Не след дълго Ботев вкара и второто си попадение в срещата. То падна в 20-ата минута и бе дело на  Валери Домовчийски, който прати топката във вратата с техничен удар с пета след пас на Eдгар Тур.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1