Етър загря за баражите с победа на „Ивайло“ (ВИДЕО)

Търновци покориха Витоша за минути, чакат Славия или Локо Пд

Отборът на Етър завърши с победа редовния сезон в Първа професионална лига.

„Болярите“ спечелиха с 2:0 домакинството си срещу Витоша (Бистрица) и вече мислят за баражите, в които ще срещнат втория от група Б на старта за разпределението на местата от седмо до десето.

„Виолетовите“ ще гостуват на Локомотив Пловдив или Славия на седми май, а на десети ще са домакини в реванша.

Днес те решиха всичко срещу Витоша с два бързи гола в рамките на 10 минути, макар че преди и след тях Емил Гъргоров можеше да вкара за бистричани.

Мачът на стадион „Ивайло“ във Велико Търново започна равностойно и до 15-ата минута нямаше чисти положения.

В 17-ата обаче Георги Сърмов, който ще играе в Германия от следващия сезон, сгреши и Бадема бе изведен зад гърба на защитата. Гъргоров напредна добре и стреля в далечния ъгъл, но Христо Иванов успя да спаси.

Впоследствие в сила влезе правилото, че като не вкараш, ще получиш гол и Етър откри резултата.

Това се случи в 19-ата минута, когато Велко Батрович се разписа след асистенция на Милчо Ангелов.

Точно десет минути след попадението си домакините вкараха и второ такова. Този път точен бе Милчо Ангелов, който се разписа с глава след центриране на Румен Руменов.

Последният можеше да оформи класиката малко преди почивката, когато бе оставен непокрит на втора греда, но не успя да намери целта и почивката дойде при резултат 2:0.

Той се запази и след нея, макар че всеки от отборите имаше шанс да се разпише.

В 58-ата минута двамата голмайстори на домакините, Батрович и Ангелов, разиграха добре помежду си, но българският нападател пропусна, а не след дълго и Четин Садула стори същото.

В 74-ата минута Гъргоров отправи опасен изстрел, ала над целта, а така в крайна сметка Етър се поздрави с успеха преди старта на баражите.

В тях Витоша ще играе за разпределението на местата от 11-о до 14-о срещу четвъртия от група Б на втората осмица - Септември или Дунав.

ЕТЪР - ВИТОША 2:0

1:0 Велко Батрович 19
2:0 Милчо Ангелов 29

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 84. Здравко Запрянов, 21. Венцислав Василев, 16. Пламен Гълъбов, 25. Крум Стоянов, 5. Георги Сърмов (к), 22. Никола Колев, 17. Аласана Мане, 10. Велко Батрович, 8. Румен Руменов, 7. Милчо Ангелов;
Треньор: Красимир Балъков;

ВИТОША: 1. Християн Василев, 5. Венцислав Бонев, 14. Четин Садула (к), 18. Петко Цанков, 22. Михаил Милчев, 23. Емил Гъргоров, 45. Григор Долапчиев, 77. Иван Вълчанов, 80. Лъчезар Котев, 88. Ивайло Лазаров, 94. Юлиян Попев;
Треньор: Росен Кирилов.