Сезонът за Дембеле от Барса приключи

Футболистът се контузи срещу Селта

Нападателят на Барселона Усман Дембеле е под въпрос за предстоящото гостуване на Ливърпул от полуфиналите на Шампионската лига, съобщи старши треньорът Ернесто Валверде.

21-годишният французин започна като титуляр при загубата с 0:2 от Селта Виго в събота, но бе заменен принудително още през първото полувреме заради разтежение в задната част на бедрото.

"Ще трябва да изчакаме предстоящите тестове, но той е много важен играч за нас и ще бъде голяма загуба, ако няма да можем да разчитаме на него в следващите мачове", каза Валверде.

През този сезон Дембеле има 14 гола за Барселона във всички турнири, но дори и в негово отсъствие каталунците не би трябвало да имат проблем да отстранят Ливърпул, след като спечелиха първия мач на "Ноу Камп" с 3:0.