Реал Мадрид прекъсна серия от издънки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мариано Диас заби два гола за успеха срещу Виляреал

Реал Мадрид спечели с 3:2 домакинството си на Виляреал в мач от 36-ия кръг на испанското първенство. По този начин тимът на Зинедин Зидар прекъсна серията от два мача без победа. "Белите" загубиха 0:1 от Райо Валекано и направиха 0:0 с Хетафе.

Два гола за победата срещу Виляреал вкара Мариано Диас (2, 49), един добави Хесус Вайехо (40), точни за Виляреал бяха Морено (11) и Коста (90). С този успех Реал се бетонира на третото място, докато Виляреал ще продължи битката за спасението си.

Срещата започна отлично за Реал. Още във 2-ата минута Браим Диас се пребори за топката със Санти Касорла и подаде към Мариано, който вкара 1:0.

Виляреал обаче успя да изравни още при първото си положение пред вратата на домакините. В 11-ата минута Каземиро подари топката на Жерард Морено, който с мощен шут не остави шанс на Тибо Куртоа - 1:1. Три минути по-късно Реал отново можеше да дръпне в резултата, но Дани Карвахал уцели гредата.

След половин час игра Саму Чъкуезе стреля мощно, но Куртоа спаси. В 40-ата минута Марсело намери Вайехо, който отблизо направи 2:1.

Второто полувреме започна с нов гол за Реал. В 49-ата минута Карвахал центрира в наказателното поле на Виляреал, където Мариано вкара за 3:1. В 75-ата минута отново Браим Диас можеше да вкара, но стреля в аут.

В добавеното време Виляреал успя да вкара още един път чрез Коста.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини