ВАР помогна на Наполи срещу Каляри (ВИДЕО)

Десподов изгледа мача от резервната скамейка

Наполи обърна драматично гостуващия Каляри с 2:1 в предпоследен мач от 35-ия кръг на италианската Серия „А“. Футболист №1 на България за 2018 година изгледа мача от резервната скамейка на гостите, които поведоха, но домакините направиха пълен обрат не без помощта и на ВАР в петата минута от добавеното време.

През първата част нито един от съперниците не успя да вкара гол на „Сан Паоло“ и се оттеглиха на почивка при нулево равенство, въпреки че домакините имаха инциативата.

Гостите от остров Сардиния затрудниха максимално своите домакини, след като успяха да поведат в резултата с гол на нападателя Леонардо Паволети (63), разписал се след пас на Барела.

Играчите на Карло Анчелоти натиснаха в търсена на пълния обрат, но стигнаха само изравнително попадение, дело на Дрис Мертес (85) след асистенция на Гулам.

В третата минута от добавеното време домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Качаторе някъде около границата на наказателното поле при центриране на Гулам. Две минути след това главният съдия получи сигнал от ВАР и прегледа сам ситуацията, след което посочи бялата точка и изгони Артур Йоница от гостите с директен червен картон заради протести. Лоренцо Инсиние (90+6-дузпа) бе точен от 11-метровия наказателен удар и оформи крайния резултат.

След успеха си Наполи събра 73 точки на втората позиция. Каляри е 12-и с 40 точки и няма никакви притеснения за оставането си в елита три кръга преди края на сезона.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

НАПОЛИ: Мерет, Хисай, Албиол, Кулибали, Гулам, Верди, Алан, Желински, Юнес, Инсиние, Мертенс

КАЛЯРИ: Краньо, Качаторе, Чепители, Романя, Дейола, Ликогианис, Чигарини, Йоница, Барела, Чери, Паволети
Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)