Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

10 май 2019 14:16 Велизар Антов

Бостън поведе във финала на изток в НХЛ (ВИДЕО)

Бостън Брюинс поведе с 1:0 победи на Каролина Хърикейнс във финала в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада след победа с 5:2 като домакин в първата среща.

"Мечоците" обаче не стигнаха никак лесно до изразителни успех, който стана факт благодарение на четири безответни гола в последната третина.

Стивън Кампфер откри резултата в срещата след само 2:55 минути игра, но секунди след това Себастиан Ахо изравни за Каролина.

В средата на втория период "ураганите" дори направиха пълен обрат в мача чрез Грег МакКег, който бе точен за 2:1 с втория си гол в плейофите този сезон.

Опрени до стената, домакините се вдигнаха за обрат в третата третина и с два гола в рамките на 28 секунди поведоха с 3:2. Първо точен за Бостън бе Маркус Йохансон, а веднага след това и Патрис Бержерон се записа сред голмайсторите.

В заключителните три минути на мача Бостън вкара нови два гола, този път с разлика от само 11 секунди между тях, а техни автори станаха Чарли Койл и Крис Вагнер.

Вторият мач от серията е в неделя, отново в Бостън.